Pokonali Szlak Świętego Jakuba. Dotarli do Zgorzelca [ZDJĘCIA]

Ekipy dwóch grup biegowych Speed Feet '16 i Fundacja Bieganie na Śniadanie w piątek wieczorem, po pokonaniu biegiem ponad 1000 km, dotarli do Zgorzelca. To była przygoda, a także szczytny cel.

Biegacze do granicy polsko- niemieckiej w Zgorzelcu dotarli gdy było jeszcze jasno, a więc szybciej niż zakładał to plan, by być tam przed północą. Przypomnijmy, że w trasę biegową przy wsparciu rowerów wyruszyli w poniedziałek 13 czerwca wcześnie rano z miejscowości Ogrodniki na przejściu polsko-litewskim,

Bieg miał formę sztafety i był podzielony na kilka odcinków, w tym także przez Wielkopolskę. Poza stałymi biegaczami szczególnie na tym odcinku sztafetę wsparło przyłączając się do biegu wiele osób. – Prawie 5 dni, ponad 1000 km, prawie 7 tysięcy metrów przewyższenia. „Bieg Szlakiem Świętego Jakuba” uważamy za zakończony. Brak słów. Dziękujemy za doping – tak bieg po pokonaniu trasy podsumowali w skrócie jego uczestnicy.

Wydarzenie miało na celu wsparcie budowy nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Śmiglu. Nadal można wpłacać pieniądze: https://zrzutka.pl/jy2mns.

Fot. FB Fundacja Bieganie na Śniadanie