Zamknij

Euro-Profil: Dom od fundamentu aż po dach

13:00, 13.04.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 09:46, 27.04.2023
Właściciel firmy Euro-Profil, Tomasz Zakrzewski radzi, by nie oszczędzać na materiałach budowlanych przy budowie domu. Właściciel firmy Euro-Profil, Tomasz Zakrzewski radzi, by nie oszczędzać na materiałach budowlanych przy budowie domu.

Firma Euro-Profil oferuje materiały budowlane pochodzące od cenionych producentów polskich i zagranicznych. 15-letnie doświadczenie w branży budowlanej pozwala na fachowe doradztwo przy budowie lub remoncie domu. O ofercie i obecnych trendach rozmawiamy z Tomaszem Zakrzewskim, właścicielem firmy.

- Jakie materiały budowlane zakupimy w Państwa firmie?
- Tak naprawdę wszystkie, które są potrzebne przy budowie domu. Zaczynamy więc od fundamentu, poprzez stawianie murów i kończąc na dachu oraz na wykończeniu. To więc różne gatunki cegły, pokryć dachowych, docieplenia, tynków i farb. Zakupiony towar dowozimy bezpośrednio do klienta i go rozładowujemy, przy czym nie ma dla nas ograniczeń co do odległości. Obsługujemy klientów w obrębie Kościana i okolic, ale również z dalszych zakątków Polski czy Europy, a nawet świata.

- Jak zatem wygląda proces zakupu towaru?
- Z reguły zaczyna się on od wyceny. Klient dzwoni lub kontaktuje się mailowo i na podstawie zapytania przeprowadzamy bezpłatną kalkulację. W przypadku budowy nowego domu, najczęściej bazujemy na projekcie przesłanym przez klienta. Przedstawiamy ofertę uwzględniającą różne warianty co do poszczególnych materiałów, choć niekiedy klient ma już z góry ściśle określone preferencje.

- A czy przy wyborze materiałów klient kieruje się ceną?
- Najczęściej tak jest, chociaż staramy się raczej dobrać materiał dostosowany do konkretnego projektu. Pamiętajmy, że dobre, solidne materiały mają swoją cenę. W budowlance nie ma rozwiązań na skróty. Jeśli ktoś chce budować tanio, to musi sobie zdawać sprawę, że będzie to tylko pozorna oszczędność. Zapłaci wprawdzie mniej teraz, ale już po kilku latach dom będzie wymagał remontu. Tymczasem budując coś solidnie, obejdzie się przez 20 lat bez remontów. Czasami więc klienci decydują się na modyfikację projektu i przykładowo zmniejszenie powierzchni, by móc zastosować droższe materiały.

- Czy możemy mówić o modzie na określone materiały? Czy różne trendy zmieniają się na przestrzeni lat?
- Nie mówiłbym tutaj o jakiejś modzie, gdyż różne rozwiązania zależą raczej od wybranego projektu oraz od indywidualnych preferencji klienta. Na pewno dostrzegalne są trendy w kolorach – kiedyś dominowały czerwone i brązowe dachy, teraz idzie się raczej w grafit, antracyt i czerń. W nowym budownictwie można dostrzec ponadto trend tzw. stodół, czyli bardziej prostych i kanciastych brył. Często stosuje się też ukryte systemy rynnowe, a co do dachów – stosuje się płaskie rozwiązania. Ale to już kwestia indywidualnych upodobań, gdyż wielu klientów chętnie decyduje się również na klasyczne domy. Poza tym nowoczesne rozwiązania są jednak droższe.

- Budując czy remontując dom chcemy, by proces przebiegał sprawnie i szybko. Czy w związku z tym materiały są cały czas dostępne?
- Staramy się, aby tak było. Dysponujemy dwoma placami, na których składujemy towar. To są materiały pochodzące od różnych producentów. Kalkulację także przeprowadzamy sprawnie, już następnego dnia jest ona gotowa. Zapraszamy zatem klientów do kontaktu. Wraz z coraz cieplejszymi dniami więcej remontujemy i budujemy. Przedstawimy kalkulację i doradzimy w wyborze odpowiednich materiałów.

Euro-Profil
Pelikan, ul. Zielona 28
64-000 Kościan
tel.: 533 700 933
e-mail: [email protected]
https://euro-profil.com.pl

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%