Kolejny McDonald’s powstaje niedaleko Kościana

Najpopularniejsza na świecie restauracja sieciowa budowana jest w Śremie. Jej otwarcie planowane jest na przełom kwietnia i maja bieżącego roku. Fast food powstaje półtora roku po otwarciu lokalu w Grodzisku.

Choć nie każdy jest miłośnikiem kotletów w bułce, McDonald’s wciąż przyciąga rzesze klientów. Restauracje powstają w ruchliwych miejscach, najczęściej przy głównych drogach, a także w centrach dużych i średnich miast.

W Śremie lokal budowany jest przy ul. Gostyńskiej, tuż przy obwodnicy Śremu, w sąsiedztwie dróg wojewódzkich nr 432 i 434. Inwestycja ruszyła na początku grudnia, a zakończenie prac zaplanowano na 30 kwietnia.

Z kolei 15 lipca 2019 r. swoją działalność rozpoczęła restauracja McDonald’s w Grodzisku Wielkopolskim. Lokal mieści się przy ul. Fabrycznej 1A, przy trasie Grodzisk-Wolsztyn.

Obecnie w Polsce działa ponad 450 restauracji McDonald’s. Każdy nowy lokal to inwestycja warta 6-7 mln zł. McDonald’s jest jednym z największych pracodawców w Polsce zatrudniającym na obecną chwilę ponad 27 tys. osób

Wiele osób zastanawia się pewnie, czy jest szansa na McDonald’sa w Kościanie. Patrząc na obecny układ komunikacyjny w mieście, największe na to szanse byłyby przy drodze S5, która jednak przebiega w pewnym oddaleniu od Kościana. Przetargi na Miejsca Obsługi Podróżnych Kokorzyn i Sierakowo wygrał pod koniec ubiegłego roku PKN Orlen S.A. W miejscach tych poza stacjami benzynowymi mają powstać również obiekty gastronomiczno-handlowe, nie jest więc wykluczone, że będzie to McDonald’s. Tym bardziej, że przy drodze S5 przed Wrocławiem powstała restauracja McDonald’s przy stacji paliw Orlen. Mogą z niej skorzystać podróżni jadący w stronę Poznania, natomiast kierowcy jadący w stronę Wrocławia ugości restauracja KFC.