Muzyka przyszła do mieszkańców

W sobotę mieszkańcy osiedla Jagiellońskiego mieli okazję wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu Mateusza Dobrowolskiego. Koncert był częścią weekendowego cyklu „A muzyka przyszła do mnie” organizowanego przez Kościański Ośrodek Kultury.

Cykl trzech koncertów, których celem było zainteresowanie muzyką mieszkańców kościańskich osiedli, którzy być może nie korzystają z oferty kulturalnej KOK-u, rozpoczął w piątek 15 sierpnia występ Orkiestry Dętej TON. Wydarzenie odbyło się przy fontannie na placu Wolności.

Z kolei w sobotnie popołudnie przed mieszkańcami os. Jagiellońskiego (na placyku pomiędzy blokami) zaprezentował się młody i utalentowany pianista Mateusz Dobrowolski w repertuarze muzyki klasycznej. Pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorów, gdyż na około 20 minut przed zaplanowanym na godz. 17.00 koncertem zaczął padać rzęsisty deszcz. Ponieważ jednak wszystko było już przygotowane, ulewę przeczekano i o godz. 17.30 na osiedlu rozbrzmiała muzyka. Wraz z kolejnymi dźwiękami kompozycji Beethovena, Chopina, Tiersena i innych mistrzów początkowo małe audytorium zaczęło się powiększać. Wiele osób z zainteresowaniem obserwowało również koncert z okien swoich mieszkań.

W niedzielę 17 sierpnia będzie mieć miejsce trzeci koncert. Tym razem mieszkańcy osiedla Konstytucji 3 Maja będą mogli posłuchać duetu fortepianowego w wykonaniu Anny Piwosz i Michaliny Zyber. Początek koncertu zaplanowano na godz. 17.00 przy fontannie. Miejmy nadzieję, że tym razem pogoda nie spłata żadnego figla.