Będą remontować mostki

Po zakończonych pracach związanych z renowacją Kanału Obry Urząd Miasta przystąpił do modernizacji terenów wzdłuż kanału, czyli tzw. bulwaru kościańskiego. Pierwsze ścieżki powstały w okresie wiosenno-letnim na terenach w pobliżu Łazienek.

W listopadzie przeprowadzono dwie kolejne inwestycje, czyli utwardzenie ciągu pieszo-rowerowego biegnącego od ul. Bączkowskiego do mostków przy ul. Mostowej i Moniuszki oraz przebudowę drogi dojazdowej do hali sportowej Łazienki od mostu na ul. Łąkowej.

Kolejny etap prac wpisujących się w projekt Kościańskiego Traktu Rekreacyjnego obejmie m.in. wymianę wszystkich mostków i kładek na Kanale Obry. Prace te będą przeprowadzane etapami, jednak Urząd Miasta zapowiada, że z uwagi na ich zły stan chce się tym zająć możliwie szybko. W budżecie na ten rok zapisano kwotę 1 mln 750 zł na ten cel. – Jesteśmy obecnie na etapie projektowania kładki na wysokości Alei Lipowej – mówi wiceburmistrz Maciej Kasprzak. – Niebawem przystąpimy do projektowania mostków przy zbiegu Kanału Ulgi i głównego Kanału Obry. Nie są to łatwe projekty. W przypadku kładki przebiegającej na wysokości Alei Lipowej zachodzi konieczność przełożenia całej instalacji gazowej i elektrycznej.

Z kolei wymianę mostków pod wiaduktami kolejowymi Urząd Miasta uzależnia od zakresu prac, jakie będzie dokonywać kolej w związku z modernizacją linii E59.  – Nie chcielibyśmy, aby przy tej okazji zniweczono poczynione inwestycje. Zależy nam na tym, aby projektowane mostki nawiązywały swym wyglądem do otoczenia Kościańskiego Traktu Rekreacyjnego – podkreśla Maciej Kasprzak.