X Półmaraton – fotorelacja

Wylany pot, zmęczenie i ból z jednej strony, radość, doskonały nastrój i satysfakcja z drugiej. Jubileuszowy kościański półmaraton za nami.

W tym roku pojawiła się rekordowa liczba zawodników (1650 w półmaratonie i ponad 100 w liczącym 6,5 km biegu Coccodrillo). Najmłodsi zawodnicy mieli zaledwie kilka miesięcy (trasę przejechali w wózkach pchanych przez biegnących dorosłych), a najstarszy zawodnik liczył 81 (Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej). Padł również żeński rekord trasy – ustanowiła go zwyciężczyni biegu wśród kobiet, Olga Kotowska z Ukrainy z czasem 1:12:14. Kolejne miejsca na podium zajęły Kenijki: Peris Jerono (1:13:23) oraz Jerut Agnes Kiprotich (1:16:16).

W klasyfikacji generalnej zwycięzcą został Martin Mia Mukule (1:4:27). Drugie miejsce z czasem 1:04:28 zajął Bogdan Semenowycz z Ukrainy, a trzecie Kipto Haron  Sirma z Kenii, który uzyskał czas 1:04:34.

Wśród mieszkańców powiatu kościańskiego najszybsi w kategorii mężczyzn byli: Krzysztof Szymanowski – 1:13:59, Łukasz Złotkowski – 1:17:00, Damian Kaźmierczak – 1:20:39. Wśród kobiet klasyfikacja przedstawia się następująco: Marta Dajewska – 1:42:23, Żaneta Naskręt – 1:42:45, Milena Tomaszyk – 1:49:18.