Otwarcie muzeum już za kilka dni

Na 17 sierpnia zaplanowano otwarcie muzeum Tercetu Egzotycznego w Lubiniu.
Szykuje się duża impreza z wieloma gwiazdami.

 O godz. 15.00 ruszy muzyczna parada, przez Lubiń przejadą kabriolety, które zatrzymają się na ul. Mickiewicza, gdzie znajdzie się scena. Na trasie przejazdu stanie ponad 50 trzymetrowych palm, będzie więc egzotycznie – wyjaśnia Robert Zaborski, prezes Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko, które stworzyło muzeum i będzie jego kustoszem. Z kolei na godz. 19.00 zaplanowano koncert Tercetu Egzotycznego wraz z zaproszonymi gośćmi.

Do małego Lubinia, poza członkami Tercetu, zawita wielu artystów i osób ze świata mediów zaprzyjaźnionych z zespołem. Ma być m.in. Krystyna Loska, Olga Bończyk, Małgorzata Potocka, a nawet detektyw Rutkowski. – Ta lista cały czas jest modyfikowana, my sami do końca jeszcze nie wiemy, kto potwierdzi swoją obecność. Jest bowiem gorący okres wakacji, wielu artystów w tym czasie koncertuje lub ma inne zobowiązania – wyjaśnia Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka zespołu.

Członkowie Tercetu już widzieli muzeum, oglądali je podczas swej wizyty w Lubiniu 1 sierpnia. Izabela Skrybant widząc wystawione eksponaty przedstawiające 50-letnią historię zespołu, nie mogła powstrzymać łez wzruszenia. – Tutaj unosi się duch Zbyszka – powiedziała, mając na myśli zmarłego w 2002 r. założyciela Tercetu, Zbigniewa Dziewiątkowskiego, a jednocześnie męża artystki. Efekty kilkumiesięcznych prac związanych z przygotowaniem i wystawieniem eksponatów zgromadzonych na 170 m powierzchni podziwiały także należące do zespołu córki pani Izabeli, Anna i Katarzyna.

Największe wrażenie robią oczywiście piękne suknie, w których Izabela Skrybant występowała na scenach całego świata. – Nigdy nie szczędziłam pieniędzy na kreacje sceniczne, obojętnie, czy to był Nowy Jork czy Warszawa. One zawsze były dla publiczności, bo ta zawsze była całym sercem z nami – mówi artstka. Poza strojami w muzeum znajdują się także liczne nagrody, rękopisy nut, meksykańskie sombrera i wiele innych pamiątek.

Te skarby będzie mógł zobaczyć każdy już 17 sierpnia po oficjalnym otwarciu muzeum. Bilety wstępu w formie cegiełek mają kosztować 5 zł.

Zbliżająca się impreza w Lubiniu to jednak nie tylko otwarcie muzeum, ale również Integracyjny Festiwal Gwiazdy Dzieciom z okazji 10-lecia działalności Oliwskiego Słoneczka. Na 15 sierpnia zaplanowano potyczki kulinarne w Chacie Wodnika w Cichowie, a na 16 sierpnia biesiadę przy wiatraku w Krzywiniu. Szczegółowy program imprez znajduje się na stronie www.sosoliwa.pl.