Ruszyła akcja „Porządek”

Z dniem 23 marca kościańska Straż Miejska zainaugurowała akcję „Porządek”, która potrwa do 30 czerwca br. Ma ona na celu przestrzeganie czystości, porządku i przeciwdziałanie alkoholizmowi na terenie miasta.

W ramach prowadzonych działań kościańscy strażnicy miejscy zajmą się monitorowaniem dawnych dzikich wysypisk śmieci, terenów przyległych do ogródków oraz innych miejsc, gdzie w przeszłości mieliśmy do czynienia z porzucaniem odpadów. Kontrolowane będą również porządki w obrębie nieruchomości oraz osoby, co do których zaistnieją podejrzenia o porzucanie śmieci na terenie miasta.

Czekają nas też wzmożone patrole w rejonach obiektów handlowych, gdzie prowadzona jest sprzedaż alkoholu oraz w miejscach zabronionych, w których najczęściej dochodzi do naruszenia zakazu.
W ramach akcji „Porządek” Straż Miejska w Kościanie zajmie się rozwiązywaniem problemów związanych z utrzymaniem psów. Strażnicy będą zwracać uwagę na właścicieli czworonogów, którzy wyprowadzają je bez smyczy i kagańca, a także nie sprzątają po swoich pupilach.

Na terenie miasta znajduje się siedem dystrybutorów zewnętrznych do zestawów higienicznych „Animals” przeznaczonych do sprzątania nieczystości pozostawionych przez psy. Znajdują się one na osiedlu Piastowskim, Skwerze Jana Pawła II, Wałach Żegockiego, ul. ks. Piotra Bączkowskiego, ul. Czempińskiej i osiedlu Jagiellońskim. Zestawy do sprzątania można też pobrać bezpośrednio u strażnika w zmotoryzowanym patrolu.
Porządek” to cykliczna akcja kościańskiej Straży Miejskiej, organizowana od 2002 r.