Ekspert radzi: Właściwa pielęgnacja psa

O naszych psich pupili trzeba dbać. Nie wystarczy tylko wizyta u weterynarza raz do roku na szczepienia, ale trzeba także zadbać o wygląd zwierzaka, niezależnie od rasy. Przekonuje o tym Iza Bosy z Salonu Groomerskiego PETarda w Kościanie.

Jak przygotować ogród do zimy?

Nasze ogrody zdobią w tej chwili drzewa z żółtymi liśćmi i niektórymi kwiatami oraz zieloną trawą. Jednak już wkrótce wszystkie liście opadną, a trawa przestanie rosnąć. O tym jak przygotować ogród przed zimą, by cieszył nasze oko również o tej porze roku, a następnie wyglądał atrakcyjnie od pierwszych dni wiosny rozmawiamy z Eweliną Ślotałą, właścicielką salonu ogrodniczego Power Flower.
Anna Ryl i Zbyszek Warczok

Żeby na zdjęciach było ładnie

Annę Ryl i Zbyszka Warczoka tworzących razem projekt ARPINIU można spotkać z obiektywami na wielu imprezach w Kościanie i w okolicach. Rozmawiamy z nimi na temat ich zamiłowania do fotografii, początkach przygody z aparatem, a także o genezie współpracy i wspólnie realizowanych projektach.
Maciej Szymczak

Mniej aktów wandalizmu

W tym roku na ulicach Kościana spadła liczba wykroczeń w ruchu drogowym, jest też mniej aktów wandalizmu i przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych. O interwencjach przeprowadzanych przez kościańskich strażników miejskich opowiada komendant Maciej Szymczak.

Piękne kwiaty przez cały sezon

Nasze balkony i ogrody zdobią w tej chwili piękne kwiaty posadzone do donic i skrzynek w maju i na początku czerwca. O tym jak je pielęgnować, by zachować ich urodę do jesieni rozmawiamy z Eweliną Ślotałą, właścicielką salonu ogrodniczego Power Flower mieszczącego się w Czarkowie.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X