O oczy trzeba dbać przez cały rok

Latem jesteśmy mocno narażeni na szkodliwe promieniowanie UV. O tym jak dbać o wzrok latem i przez cały rok rozmawiamy z Danielem Majchrzakiem, optometrystą z salonu optycznego Wizjoner w Kościanie, absolwentem Pennsylvania College of Optometry, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.
Ewa Beba, dyrektor PUP w Kościanie

Rynek pracy w obliczu pandemii

O wpływie pandemii koronawirusa na rynek pracy, aktywizacji bezrobotnych i wsparciu przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej rozmawiamy z Ewą Bebą, dyrektorem PUP w Kościanie.
Bartosz Kobus

Bartosz Kobus: Jeden powiat, dwa spojrzenia

Rada Powiatu Kościańskiego jest na półmetku swej obecnej kadencji, która rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku. O jej dotychczasowych dokonaniach i tym, jakie ważne decyzje powinny zostać jeszcze podjęte przez samorząd powiatowy rozmawiamy z Bartoszem Kobusem, radnym Rady Powiatu Kościańskiego i przewodniczącym Klubu Radnych ,,Aktywny Samorząd”.
Daniel Franek

Daniel Franek: Jest jeszcze wiele do odkrycia

Grupa archeologów i pasjonatów historii w Kościanie prowadzi badania archeologiczne na Rynku i ulicy Wrocławskiej. Ich kierownikiem jest archeolog Daniel Franek. W rozmowie z nami mówi o dokonanych dotychczas w tym miejscu odkryciach, ale również o wcześniejszych badaniach prowadzonych w Kościanie, a także o metodach ich przeprowadzania.
Michał Szkudlarek: Do sportu trzeba mieć serce

Michał Szkudlarek: Do sportu trzeba mieć serce

88-letni Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej to nestor biegów Ziemi Kościańskiej. Biegać zaczął dopiero po sześćdziesiątce. W rozmowie z nami opowiada o swojej przygodzie ze sportem, miłości do biegania i trudnych czasach wojny.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X