Plac Wolności zostanie otwarty na majówkę

Ostatniego dnia kwietnia nastąpi zdemontowanie płotu na poddanym rewitalizacji Placu Wolności w Kościanie. Tym samym mieszkańcy będą mogli zacząć korzystać z jego uroków, choć nieczynna będzie fontanna oraz eksperymentarium muzyczne.

Te dwa elementy będą niedostępne z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem. Pomimo otwarcia parków, place zabaw nadal muszą być zamknięte. Stąd nowy, muzyczny plac zabaw dla dzieci będzie odgrodzony (więcej o eksperymentarium w artykule: Pojawiają się nowe elementy na Placu Wolności).

Na swą premierę będzie musiała poczekać również fontanna. – Otrzymaliśmy pismo od Głównego Inspektora Sanitarnego zalecające wstrzymanie się od uruchamiania fontann i ulicznych instalacji wodnych z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa informuje Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza.

Z tego powodu zamiast tryskającej z ziemi wody, skwerek nadal będą zdobić podświetlane ostrosłupy. Pozostałe elementy, czyli ścieżki i ławki będą dostępne dla mieszkańców. Ponadto już nie przez płot, ale z bliska będzie można podziwiać budzącą się do życia, w większości nowo posadzoną roślinność.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z placu, tuż przed jego otwarciem.