Zamknij

Trzy sołectwa sprzątały w sobotę

17:21, 16.04.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:24, 16.04.2019
Skomentuj
W ostatnią sobotę swoje wioski sprzątali mieszkańcy Starego i Nowego Lubosza oraz Racotu. Pogoda nie była zbyt sprzyjająca, ale można było ogrzać się przy grillu bądź ognisku na zakończenie akcji.

 W akcji w Starym Luboszu udział wzięło blisko 30 osób - dorosłych i dzieci. Mieszkańcy nie tylko posprzątali ulice, ale również wyczyścili miejscowy stawek. Po sprzątaniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz kawa i herbata przygotowane  przez Koło Gospodyń Wiejskich Luboszanki oraz panie z Klubu Seniora. - Potem jeszcze zorganizowaliśmy ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Przy cieple ogniska mieszkańcy spędzili wesoło czas do późnych godzin wieczornych - mówi Katarzyna Drozda, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich.

Z kolei w sąsiednim Nowym Luboszu wioskę sprzątało około 20 osób, w tym sporo dzieci. - Sprzątaliśmy głównie ulicę Ogrodową i tereny przy lesie. Pogoda nie pozwoliła nam na dogłębne przeczyszczenie naszej miejscowości, ale może jeszcze w maju - jeżeli gmina zaopatrzy nas w worki - ponowimy akcję - deklaruje Magdalena Czeszak, sołtys Nowego Lubosza.

Pani sołtys nie spodziewa się, że w wyniku takiej akcji ludzie przestaną śmiecić, ale ma nadzieję, że każdy zadba chociaż o swe najbliższe otoczenie, które jest za ogrodzeniem. W Nowym Luboszu zebrano kilkanaście worków - Najwięcej było szkła, ale zdarzyły się także większe odpady jak deski z płyt PCV czy nawet obudowa od telewizora - wylicza Magdalena Czeszak.

W sobotę sprzątał także Racot, tak więc łącznie w akcji sprzątania ogłoszonej przez gminę udział wzięło dziewięć sołectw. Do sprzątania przyłączyło się także Nadleśnictwo Kościan, które porządkowało lasy i tereny przyleśne w okolicach Turwi, Racotu i Kurzej Góry.

Jednocześnie wójt gminy Kościan i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie zapraszają na doroczną akcję sprzątania ogólnodostępnych terenów wypoczynkowych na Letnisku w Nowym Dębcu, które odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Zbiórka o godz. 10.00 na "starym" polu biwakowym w Nowym Dębcu przy plaży głównej.

Poniżej zdjęcia ze sprzątania Starego i Nowego Lubosza, które otrzymaliśmy od uczestników akcji.

Inne artykuły dotyczące akcji sprzątania w gminie:
Sprzątanie trwa. Pierwsze podsumowanie akcji
Akcja sprzątania trwa. Sprzątają sołectwa i nadleśnictwo
Sprzątanie w gminie. Widziszewo pierwsze przystąpiło do akcji
Wielkie sprzątanie w gminie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%