Wielkie sprzątanie w gminie

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i przy tej okazji gmina Kościan zachęca mieszkańców sołectw do zorganizowania akcji wiosennego sprzątania.

Początek wiosny szczególnie obnaża panujący bałagan i sterty śmieci. Dni są coraz dłuższe, więc nieporządek nie ukryje się pod osłoną ciemności. Z kolei roślinność jeszcze nie jest zielona, więc również w zaroślach nie ukryją się leżące plastikowe butelki, worki czy papiery.

Gmina zachęca więc sołtysów i rady sołeckie do przeprowadzenia akcji sprzątania w poszczególnych miejscowościach pomiędzy 30 marca a 7 kwietnia.

Mieszkańców miejscowości, które przyłączą się do akcji, gmina zaopatrzy w worki i rękawice, a następnie w umówionym czasie odbierze zebrane śmieci.

Swój udział w inicjatywie zainteresowane sołectwa proszone są o zgłaszanie do podinspektora ds. ochrony środowiska Mariusza Sikorskiego w Urzędzie Gminy (tel. 65 512 10 01 wew. 47, e-mail: mariuszsikorski@gminakoscian.pl). Z kolei chętni do pomocy mieszkańcy powinni zgłaszać się do sołtysów.

Dodajmy, że chęć udziału w akcji zadeklarowało Nadleśnictwo Kościan, gmina podejmie także rozmowy z Zarządem Dróg Powiatowych w kwestii posprzątania przydrożnych rowów.

Jako redakcja gorąco zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy, nad którą objęliśmy patronat medialny. O zgłoszonych do akcji miejscowościach i szczegółach będziemy informować na bieżąco.