Sprzątanie trwa. Pierwsze podsumowanie akcji

Dotychczas sześć sołectw wzięło udział w wiosennej akcji sprzątania ogłoszonej przez gminę Kościan. Do sprzątania włączyło się również Nadleśnictwo Kościan.

Przypomnijmy, że akcję zainicjowało Widziszewo 30 marca. W kolejną sobotę, 6 kwietnia sprzątał Katarzynin, Nielęgowo, Darnowo, Kiełczewo i Januszewo. Pozbierane odpady trafiły do worków, które następnie na koszt gminy zostały wywiezione do Centrum Zagospodarowania Odpadów w Piotrowie Pierwszym. Łącznie zebrano 0,86 tony odpadów.

6 kwietnia gmina Kościan wynajęła transport na wywiezienie śmieci zebranych w lasach i terenach przyleśnych przez Nadleśnictwo Kościan. Łącznie było to około 1,2 tony.

W najbliższą sobotę 13 kwietnia śmieci będą zbierać mieszkańcy Racotu, Nowego Lubosza i Starego Lubosza. W Racocie akcja rozpocznie się o godz. 10.00 przy szkole. Po sprzątaniu sołtys i Rada Sołecka zapraszają na wspólnego grilla przy Orliku. Z kolei w Nowym Luboszu zbiórka będzie mieć miejsce o godz. 11.00 na placu zabaw za świetlicą wiejską. Na każdego, kto przyłączy się do akcji czeka poczęstunek. Sołectwo Stary Lubosz zaprasza natomiast na godz. 15.00. Po akcji odbędzie się wspólne ognisko. Sprzątający we wszystkich miejscowościach otrzymają worki i rękawiczki.

Z kolei sołectwo Bonikowo wraz ze szkołą będzie sprzątało po zakończeniu strajku nauczycieli.