Zamknij

Prace adaptacyjne w szkole w Kiełczewie [ZDJĘCIA]

13:13, 11.06.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:58, 16.06.2023
Skomentuj

W kwietniu samorząd powiatu kościańskiego zakupił działki, na których zlokalizowane są zabudowania byłej szkoły podstawowej w Kiełczewie. Od września będzie to dodatkowa baza lokalowa dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie.

Prace remontowe wykonuje firma Pro-Make Przemysław Michalewicz z Dąbrowy. W budynku częściowo wymieniana jest stolarka drzwiowa. Trwają prace przy skuwaniu tynków i posadzek oraz przy wymianie instalacji elektrycznej. Burzone są ścianki działowe i stawiane nowe.

Zostaną  ponadto wymienione sieci infrastrukturalne i instalacja wodno-kanalizacyjna. W toaletach będzie wymieniona armatura. Koszt inwestycji finansowanej z budżetu Powiatu Kościańskiego to ponad 898 tys. zł.

Po wykonanych pracach do dyspozycji uczniów będzie 10 klas dydaktycznych. Ponadto w szkole znajdzie się sala do integracji sensorycznej, gabinet dla pielęgniarki, pedagoga, logopedy, świetlica, pokój nauczycielski, sanitariaty, a także sala gimnastyczna i szatnie. Łącznie uczniowie Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej będą mieli do dyspozycji dodatkowych 785 m kw. powierzchni użytkowej.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%