Koncert Kolęda jest Kobietą na początek roku

Na koncert kolęd w kobiecym wykonaniu pod wodzą Joanny Dudkowskiej zapraszają Urząd Miejski Kościana oraz Kościański Ośrodek Kultury. To nastrojowe i energetyczne widowisko nagrane specjalnie dla kościaniaków w miejsce tradycyjnego koncertu noworocznego.

Film o potyczkach Kościańskiej Rezerwy Skautowej

W 102 rocznicę śmierci kościańskiego skauta Franciszka Masztalerza walczącego w Powstaniu Wielkopolskim Muzeum Regionalne przygotowało krótki filmik o tamtych wydarzeniach.

Dariusz Łukaszewski nowym dyrektorem KOK-u i biblioteki

Od 4 stycznia funkcję dyrektora Kościańskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie pełni Dariusz Łukaszewski. Funkcję tę powierzył mu burmistrz po wygaśnięciu umowy z poprzednimi dyrektorami obu placówek.

Ruszyła usługa „Książka na telefon” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Usługa została uruchomiona z początkiem stycznia. Skierowana jest do seniorów 65+ oraz osób chorych i niepełnosprawnych, które mieszkają na terenie Kościana i ze względu na stan zdrowia nie są w stanie wypożyczyć książki na miejscu.

Świąteczny koncert zespołu Ogień – zapowiedź

Premiera koncertu, który został nagrany w kościańskiej Wieży Ciśnień, odbędzie się 26 grudnia o godz. 20.00. Będzie go można zobaczyć na kanale YouTube zespołu.

OSTATNIO DODANE

X