Oznakuj swój rower na festynie Wodociągów

Kościańska komenda po zimie wraca do znakowania rowerów. Policjanci zapraszają na swoje stoisko w najbliższą sobotę, 25 marca podczas festynu rodzinnego na Łazienkach z okazji Światowego Dnia Wody.

Nowy zastępca komendanta policji w Kościanie

Podinsp. Tomasz Garstecki został pierwszym zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. W czwartek odbyła się zbiórka z okazji objęcia obowiązków służbowych. Przypomnijmy, że kościańska policja od miesiąca ma także nowego komendanta, którym jest podinsp. Robert Przyjemski.

Kiermasz wielkanocny w „sanatorium” [ZDJĘCIA]

W Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie od początku tego tygodnia czynny jest kiermasz wielkanocnych ozdób wykonanych przez pacjentów szpitala. Można kupić dziesiątki oryginalnych ozdób w niewygórowanych cenach.

Trwają prace remontowe w DPS-ie w Jarogniewicach [ZDJĘCIA]

W ubiegłym roku w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach rozpoczął się remont podzielony na trzy etapy. Trwają prace remontowe w Nefeszu, czyli budynku przylegającym do zewnętrznego ogrodzenia placówki od drogi Kościan – Poznań.

Posadź swoje drzewo w lesie w Kurzej Górze

Nadleśnictwo Kościan i Sołectwo Kurza Góra zapraszają mieszkańców gminy i miasta Kościan do wzięcia udziału w akcji sadzenia drzew w kurzogórskim lesie. Będzie to przede wszystkim okazja do posadzenia "swojego" drzewka.

Uderzyła w radiowóz. Była pijana!

Do zderzenia policyjnego radiowozu z citroenem doszło we wtorek, 21 marca w Śmiglu na skrzyżowaniu ulic Matejki i Kilińskiego. Okazało się, że 68-letnia sprawczyni kolizji była pijana.

W Kościanie niemrawo, w Krobi robota wre [ZDJĘCIA]

Rewitalizacja Rynku w Krobi w powiecie gostyńskim przebiegała dotychczas z podobnymi problemami jak Rynku w Kościanie. Ten sam wykonawca w obu miastach zszedł z placu budowy. Jednak w Krobi nową firmę wybrano wcześniej niż u nas.

Dzieci w Śmiglu powitały wiosnę [ZDJĘCIA]

To było bardzo radosne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Na śmigielskim rynku zaroiło się dziś od śmiechu, śpiewu i kolorowych ubrań najmłodszych mieszkańców gminy Śmigiel.

Witają wiosnę w kolorowych skarpetkach

Z okazji Dnia Zespołu Downa i Dnia Kolorowej Skarpetki, który przypada 21 marca, podopieczni i pracownicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upiekli ciasteczka w kształcie skarpetek, uszykowali kotyliony, a także ozdobili placówkę kolorowymi skarpetkami nie do pary.

Kiermasz Wielkanocny w WTZ na końcu marca

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie jak zawsze przed świętami przygotowują się do kiermaszu ozdób i świątecznych dekoracji. Tym razem kiermasz będzie się nazywał "Ładne Kwiatki".

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X