Uderzyła w drzewo i w inny pojazd [ZDJĘCIA]

W Śmiglu na ul. Morownickiej kierująca peugeotem wpadła w poślizg. W efekcie najpierw uderzyła w drzewo, a później w jadący z przeciwnego kierunku pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podwyżki dla radnych Gminy Kościan o 50 proc.

Radni gminni na czwartkowej sesji przegłosowali projekt uchwały dotyczący ustalenia nowych stawek diet dla radnych oraz zwrotu kosztów podróży. Do wprowadzenia nowych stawek obligowała ustawa, ale uchwała nie przeszła jednogłośnie.

Zrzutka na delfinoterapię dla Wiktorii

Wiktoria Nalepa ma 7 lat, mieszka w Śmiglu i cierpi na autyzm dziecięcy. Dziewczynka żyje w swoim własnym, zamkniętym świecie. Wyjść z niego na zewnątrz może pomóc jej terapia z delfinami, która przynosi wspaniałe efekty.

Będą kolejne tablice z nazwiskami powstańców

Po tym jak na cmentarzu komunalnym w Kościanie stanęła tablica informacyjna z nazwiskami spoczywających na nim Powstańców Wielkopolskich, Stowarzyszenie im. KRS planuje umieszczenie kolejnych tablic.

Strażacy z Głuchowa dostaną nowy samochód

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w 2022 r. Wśród nich znalazła się jednostka z Głuchowa.

Wracają silne wiatry. Możliwe też oblodzenie

Po ładnej i słonecznej środzie, pogoda ma się zmienić już dziś w nocy. Podobnie jak kilka dni temu ponownie powieje, a do tego jeszcze spodziewane są opady marznącego deszczu i śniegu. Będzie więc ślisko.

Na „lewych” tablicach z narkotykami i kradzionymi katalizatorami

Kościańscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które kradły katalizatory samochodowe i posiadały w samochodzie narkotyki. Poza tym poruszali się samochodem na niezarejestrowanych do niego tablicach rejestracyjnych.

Cztery zdarzenia drogowe z samego rana

Do podobnych zdarzeń w różnych miejscach powiatu kościańskiego doszło we wtorek wczesnym rankiem. Przyczyną była śliska nawierzchnia oraz sarny, które wybiegły na drogę.
Donald Tusk odwiedził kościańską piekarnię [ZDJĘCIA]

Donald Tusk odwiedził kościańską piekarnię [ZDJĘCIA]

Wcześnie rano zawitał były premier Donald Tusk z wizytą w Kościanie i naszym powiecie. Na początek odwiedził piekarnię „Sworacki” mieszczącą się przy ul. Wyzwolenia. Wizyta miała związek z rosnącymi cenami gazu.

Zaginiony Ukrainiec odnaleziony

Volodymyr B., który był poszukiwany od 11 stycznia, po tym jak samowolnie oddalił się podczas transportu karetką do Centrum Neuropsychiatrycznego w Kościanie, został odnaleziony cały i zdrowy.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X