Uczeń „Kolberga” finalistą Olimpiady Fizycznej

Dawid Bugajewski uzyskał tytuł finalisty 70. Olimpiady Fizycznej. To tym większy sukces, że Dawid jest dopiero uczniem drugiej klasy. Szkoła jest dumna ze swojego wybitnego ucznia.
Nowe Oborzyska. Od jutra drogowcy zrywają asfalt

Nowe Oborzyska. Od jutra drogowcy będą zrywać asfalt

Ruszyły prace związane z przebudową drogi w Nowych Oborzyskach na odcinku od przydrożnego krzyża do przejazdu kolejowego. Od jutra robotnicy zabierają się za zrywanie asfaltu, w związku z czym przejazd tą drogą nie będzie możliwy nawet po godzinach pracy ekipy budowlanej.

Od 26 kwietnia regionalizacja obostrzeń

Dotychczasowe obostrzenia pozostaną nadal w pięciu województwach, w tym niestety również w Wielkopolsce. Poinformował o tym minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej.

Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał

Szybko zakończyła się przygoda jako kierowcy 18-latka z Kościana. Zdał egzamin, ale nie zdążył jeszcze odebrać prawa jazdy, a w tym czasie spowodował kolizję drogową pod wpływem alkoholu. Teraz długo nie uzyska uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wróżka biegnie dla Marysi

Pod takim hasłem Albert Pelec ze Śmigla pobiegnie w niedzielę, 25 kwietnia dla Marysi z Brenna chorującej na SMA typu 1. Nazwa biegu nie jest przypadkowa, bo 35-kilometrową trasę biegacz pokona w stroju wróżki.

Tylko 10 dni do końca zbiórki na leczenie pani Joli z Kościana

Jolanta Wielgosz choruje na złośliwy nowotwór żołądka. W tej chwili potrzebuje blisko 100 tys. zł na leczenie pooperacyjne i rehabilitację. By wesprzeć zbiórkę grupa "Pomagacze" rozpoczęła licytacje różnych przedmiotów.

Ruszyła zbiórka na odbudowę domu po pożarze w Czempiniu

W poniedziałek pożar strawił poddasze domu jednorodzinnego w Czempiniu. Choć znaczna część rzeczy ocalała, jednak z powodu dużych uszkodzeń dachu, budynek nie nadaje się w tej chwili do zamieszkania.

Rozpoczął się remont boiska bocznego przy Stadionie Miejskim

To długo wyczekiwana inwestycja przez najmłodszych piłkarzy Obry Kościan i ich rodziców. Dzięki przeprowadzonym pracom młodzi zawodnicy zyskają boisko do treningów i meczy sparingowych.

Pożar domu w Czempiniu [ZDJĘCIA]

Ogień na poddaszu parterowego domu pojawił się po godzinie 10.00. Służby ratunkowe powiadomił 10-letni chłopiec, który przebywał w budynku. Na szczęście zdołał bezpiecznie opuścić dom.

Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Stracą prawo jazdy na 3 miesiące

W weekend na terenie powiatu kościańskiego kilku kierowców znacznie przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał 118 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X