Zmarł Edward Turski

Zmarł Bernard Turski, były kościański starosta

Bernard Turski był wieloletnim samorządowcem, radnym Rady Powiatu Kościańskiego I, II, III, IV, V i obecnej, VI kadencji. W trwającej kadencji był...
Bunt branży fitness. W tym również w Kościanie

Bunt branży fitness. W tym również w Kościanie

Polska Federacja Fitness ogłosiła, że 1 lutego nastąpi otwarcie klubów fitness bez względu na rządowe zakazy. Coraz więcej klubów w całym kraju deklaruje otwarcie, wśród nich znalazł się również jeden z klubów mieszczących się w Kościanie.
Łóżka covidowe w kościańskim szpitalu

Kościański szpital wznowił w piątek szczepienia

Przerwa w szpitalu powiatowym w szczepieniach przeciw covid-19 nastąpiła w poniedziałek, 18 stycznia na skutek wyczerpania się szczepionek. Po otrzymaniu kolejnej dostawy, wznowiono szczepienia.
Ruszyły zapisy na szczepienia seniorów 70 plus

Ruszyły zapisy na szczepienia seniorów 70 plus. Nie wszyscy zdołają się zarejestrować

W piątek o godz. 6.00 ruszyła rejestracja osób urodzonych w latach 1942-1951. Ich szczepienia rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia. Z powodu zbyt małej liczby dawek szczepionki dostarczonej do Polski nie wszyscy siedemdziesięciolatkowie zdołają się zarejestrować na szczepienia w pierwszym kwartale.
Komenda Powiatowa PSP w Kościanie podsumowała 2020 rok

Strażacy podsumowali 2020 r. W zdarzeniach zginęło 14 osób

14 osób poniosło śmierć, a 139 zostało rannych w wyniku zdarzeń, w których interweniowała Komenda Powiatowa PSP w Kościanie oraz jednostki OSP na terenie powiatu. Te liczby są niższe w porównaniu z 2019 rokiem, ale z kolei wzrosła liczba pożarów.
Andrzej Ziegler

Komendant straży pożarnej w Kościanie kończy służbę

Andrzej Ziegler, który w straży pożarnej służył od 1985 roku, a od 2005 roku był wicekomendantem Komendy Powiatowej PSP w Kościanie, natomiast przez ostatni rok komendantem, z końcem stycznia przechodzi na emeryturę.
450 osób zaszczepiono w kościańskim szpitalu

450 osób zaszczepiono w kościańskim szpitalu

Kościański szpital decyzją władz województwa jest tzw. szpitalem węzłowym i realizuje szczepienia dla osób z tzw. grup 0 i I. Dotychczas udało się zaszczepić w placówce 450 osób, choć w tym tygodniu szczepienia zostały wstrzymane.
Kolizja przy Tesco w Kościanie

Kolizja przy Tesco w Kościanie [ZDJĘCIA]

Zdarzenie miało miejsce około godz. 10.30. Przy wjeździe do marketu zderzyły się mercedes i fiat.
Kościan. Mostek kolejowy na Łazienkach przed modernizacją

10 ostatnich lat w Kościanie. Mostki kolejowe na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Z okazji 10-lecia gazety „Kościaniak” przypominamy kluczowe inwestycje w Kościanie, które znacząco poprawiły estetykę i funkcjonalność. Tym razem uwagę kierujemy na mostki w okolicach Łazienek. To inwestycja wykonana w ramach modernizacji linii kolejowej E59.
Kościan. Śmiertelne potrącenie pieszego

Śmiertelne potrącenie pieszego w Kościanie

Zdarzenie miało miejsce na ul. Łąkowej po północy, w okolicy stacji benzynowej. Mimo reanimacji 56-letni mężczyzna nie przeżył.

OSTATNIO DODANE

X