Potrącenie rowerzysty. Chłopak trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło w pobliżu stacji kontroli pojazdów. Kierujący rowerem 16-latek, mieszkaniec gminy Czempiń, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał niespodziewanie z chodnika,...

Areszt dla podejrzanego kościaniaka o pedofilię

Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował na trzy miesiące kościaniaka podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

Zima w środku lata w Nenufar Club [ZDJĘCIA]

Od niedawna park rozrywki Nenufar w Kościanie wzbogacił się o niezwykłą atrakcję, czyli Krainę Lodu. To całoroczne kryte lodowisko wraz z rzeźbami lodowymi oraz bar lodowy.

Wejście do urzędu na Kościuszki otwarte

Zakończono prace przy wejściu głównym do budynku Starostwa Powiatowego w Kościanie i Urzędu Miasta Kościana. Wejście jest już czynne.
Małgorzata Kidawa Błońska spotkała się z kościaniakami

Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z kościaniakami [ZDJĘCIA]

W ramach poniedziałkowej podróży po dawnym województwie leszczyńskim, posłanka Platformy Obywatelskiej Małgorzata-Kidawa Błońska zawitała również na Ziemię Kościańską. Na Placu Wolności w Kościanie spotkała się z mieszkańcami.
Kościan. Zawalenie dachu klubu mogło być bardzo groźne [ZDJĘCIA]

Zawalenie dachu klubu mogło być bardzo groźne [ZDJĘCIA]

W zdarzeniu, które miało miejsce w sobotnią noc w lokalu na ul. Surzyńskiego runął prawie cały dach. Gdyby nie nocna ewakuacja, mogłoby się to skończyć groźne dla znajdujących się wewnątrz osób. Pokazują to zdjęcia z góry wykonane następnego dnia.

Mężczyzna podejrzany o pedofilię zatrzymany przez kościańską policję [aktualizacja]

Grupa tzw. łowców pedofilów przekazała w sobotę wieczorem w ręce policji mężczyznę podejrzanego o nakłanianie osób nieletnich do czynności seksualnych.

Ogromne zainteresowanie szczepieniem w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Mobilny punkt szczepień, który uruchomiono w niedzielę przy scenie w Nowym Dębcu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. By zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson ustawiła się długa kolejka.

Zawalił się dach w nocnym klubie na Surzyńskiego [ZDJĘCIA]

W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zawalonym częściowo dachu w kościańskim klubie. Wewnątrz byli ludzie, trwała bowiem sobotnia zabawa z DJ-em. Wszyscy zostali ewakuowani na zewnątrz.

Przejazd i droga w Nowych Oborzyskach już gotowe [ZDJĘCIA]

Remont przejazdu w Nowych Oborzyskach został wykonany, a jego otwarcie powinno nastąpić 28 lipca. Z kolei przebudowywany przez gminę 80-metrowy odcinek drogi również jest już na ukończeniu.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X