Jest szansa na powrót kształcenia pielęgniarek w Kościanie

Akademia Kaliska wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kościanie podejmie próbę uruchomienia i zorganizowania kierunku pielęgniarskiego w Kościanie.

Powstanie budynek przy kompleksie boisk w Starych Oborzyskach

Gmina Kościan rozstrzygnęła przetarg na budowę budynku zaplecza szatniowo-socjalnego przy boiskach sportowych w Starych Oborzyskach. Wartość inwestycji to prawie 3 mln zł.

Dary dla ukraińskich uchodźców z Alzey

Do Kościana dotarły dary dla uchodźców z Ukrainy ofiarowane i przywiezione z partnerskiego powiatu Alzey -Worms. Odbiorem transportu koordynowało Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Hodował grzyby halucynogenne i miał inne narkotyki

19-latek w swoim mieszkaniu miał znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych. Usłyszał już zarzuty, a grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Jubileusz 100-lecia OSP Bonikowo [ZDJĘCIA]

W sobotę, 21 maja jednostka OSP Bonikowo obchodziła jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Tak naprawdę ta zacna data przypadała już w 2020 roku, jednak przez pandemię uroczystości były przekładane.
Dawid Olejniczak

Dawid Olejniczak nowym dyrektorem „Konopnickiej”

23 maja Zarząd Powiatu Kościańskiego po postępowaniu konkursowym podjął uchwałę w sprawie powierzenia Dawidowi Olejniczakowi stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie.

Akcja ratunkowa na Łazienkach. Mężczyzna zsunął się ze skarpy [ZDJĘCIA]

Po otrzymaniu wezwania, kościańska straż pożarna wysłała na miejsce jeden zastęp JGR oraz specjalną grupę ratowniczą do akcji na wodzie. Ponadto na...

Kierowca potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ul. Wyszyńskiego w Kościanie. Potrącone zostały dwie starsze osoby, które zostały przewiezione do szpitala. Na razie nie wiadomo jakie poniosły obrażenia.

Kierowca przejechał przez rondo na Gostyńskiej [ZDJĘCIA]

W sobotę, tuż po północy doszło do nietypowego wypadku na rondzie krzyżującym ulice Gostyńską, Łąkową i Północną w Kościanie. Kierowca przejechał przez rondo i zatrzymał się na latarni. Okazało się, że uciekał przed policją.
ostrzezenie-przed-burzami

Burze z gradem i silny wiatr

Poznański wydział IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu przed burzą z gradem oraz silnym wiatrem. Tych zjawisk należy spodziewać się w piątek wieczorem oraz w nocy.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X