Zamknij

Czy w Kościanie powstanie wybieg dla psów?

10:28, 11.04.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:28, 11.04.2019
Skomentuj
Ta kwestia była poruszona na ostatniej sesji Rady Miejskiej, a sugestia o stworzenie takiego miejsca pojawiła się ze strony radnego Zbigniewa Bernarda.

- Czy nie byłoby zasadne stworzenie parku dla piesków w Kościanie? Takie miejsce jest na przykład w Lesznie i bardzo dobrze się tam sprawdza - mówił Zbigniew Bernard. - Może zapobieglibyśmy wtedy dzikim wybiegom dla psów?

Odpowiedzi udzielił radnemu burmistrz Piotr Ruszkiewicz: - Nie wiem, jaki teren ma pan na myśli. W każdym razie takie miejsce musiałoby być w centrum, by każdy, mieszkając w innej części miasta, mógł mieć do niego mniej więcej równą odległość. Problem polega na tym, że Kościan jest miastem o bardzo małej powierzchni i ciężko znaleźć odpowiedni teren.

Drugi problem, który dostrzegł burmistrz, to koszty. - Znam osobę, która takie miejsce organizowała w Lesznie i wiem, że to wymaga dosyć dużych nakładów. Potrzebne są bowiem specjalne urządzenia dla piesków - mówił burmistrz Ruszkiewicz. - Jak już coś robić, to porządnie.

Włodarz zwrócił także uwagę na szereg inwestycji trwających aktualnie w mieście, które mocno ograniczają realizację kolejnych pomysłów. - Oczywiście można o tym pomyśleć za 2-3 lata, jak już złapiemy trochę oddechu finansowego. Teraz budżet jest mocno napięty i trudno byłoby wprowadzać taki pomysł.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%