Zamknij

Będzie kolejny przetarg na Łąkową

18:56, 18.05.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 19:22, 21.05.2023
Skomentuj

W środę informowaliśmy o podpisaniu umowy przez wojewodę Michała Zielińskiego i wicestarostę Dorotę Słowińską na dofinansowanie przebudowy ulicy Łąkowej w Kościanie. Tymczasem przetarg na remont został unieważniony. Zarząd powiatu zapowiada jednak kolejny przetarg.

Powiat w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma 2,7 mln zł na budowę, przebudowę i rozbudowę ulicy Łąkowej w Kościanie. Cała inwestycja natomiast – zgodnie z założeniami powiatu – miała wynieść nieco ponad 5,1 mln zł.

Tymczasem w pierwszym przetargu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 21 kwietnia, ofertę złożyła tylko jedna firma na kwotę wyższą o ponad 80o tys. zł. Z tego powodu unieważniono przetarg i ogłoszono kolejny. Tutaj otwarcie ofert nastąpiło 17 maja. Okazało się jednak, że nie wpłynęła ani jedna oferta.

Powiat uspokaja jednak, że pieniądze z dofinansowanie nie przepadną i będzie kolejny przetarg. – W poniedziałek mamy zebranie Zarządu Powiatu i wówczas podejmiemy plan co do dalszych działań. Na ten moment mogę jedynie powiedzieć, że kolejny przetarg zostanie ogłoszonydeklaruje wicestarosta Dorota Słowińska.

Nowe zadanie będzie składało się z czterech odcinków. Na pierwszym z nich, czyli skrzyżowaniu ulicy Łąkowej z Młyńską ma powstać rondo. Na drugim planowane jest wykonanie nowej oraz wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz ze ścieżką rowerową. Na trzecim i czwartym odcinku zostaną wykonane ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki parkingowe.

Roboty zatem raczej ruszą, ale już wiadomo, że później niż planowano. Kolejna kwestia dotyczy także kosztów związanych z inwestycją, które z pewnością będą wyższe niż pierwotnie zakładano.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%