Zamknij

Wiceburmistrz Kinga Czarnecka odchodzi z Urzędu

18:01, 07.12.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:10, 07.12.2022
Skomentuj
W poniedziałek zastępca burmistrza Kościana Kinga Czarnecka złożyła na ręce burmistrza wypowiedzenie. Powodem jest nowa oferta pracy, którą otrzymała.

Wiceburmistrz Kinga Czarnecka potwierdza informację. - Sprawa jest na razie bardzo świeża, więc nie chcę jej szerzej komentować. Otrzymałam bardzo ciekawą ofertę pracy, która będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Na razie nie mogę jeszcze zdradzać więcej szczegółów. W poniedziałek złożyłam na ręce pana burmistrza Piotra Ruszkiewicza rezygnację. Moje odejście odbędzie się za porozumieniem stron z dniem 15 stycznia - mówi Kinga Czarnecka.

Jak mówi wiceburmistrz, która jest jednocześnie kierownikiem Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Miasta, nadzorowane przez nią obecnie inwestycje postara się w miarę możliwości doprowadzić do końca. Nie będzie to jednak dotyczyło m.in. Rynku, jednak te kwestie przekaże swoim następcom. - W moim wydziale pracuje wiele młodych i ambitnych osób, które z pewnością dobrze pokierują dalej inwestycjami miejskimi - zapewnia wiceburmistrz.

Kinga Czarnecka funkcję zastępcy burmistrza sprawuje od lutego 2019 roku. Została powołana na to stanowisko wraz z drugim wiceburmistrzem Przemysławem Korbikiem po rezygnacji Macieja Kasprzaka z tej funkcji. Zatem w przyszłym roku miną już cztery lata od jej pracy na tym stanowisku. Z kolei w Urzędzie Miejskim Kościana przepracowała ponad 15 lat zaczynając od młodszego referenta w dowodach osobistych i przechodząc następnie przez kolejne szczeble urzędniczej kariery.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%