Zamknij

Andrzejki w przedszkolu na Moniuszki [ZDJĘCIA]

20:11, 30.11.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 20:16, 30.11.2022
Skomentuj
Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie zorganizowało 30 listopada, zgodnie z tradycją, Andrzejki. Zabawy i tematyczne zajęcia odbywały się w poszczególnych grupach.

Choć z roku na rok przygotowania do Bożego Narodzenia przyspieszają, zgodnie z naszą rodzimą tradycją dopiero Mikołajki są pierwszą zapowiedzią Bożego Narodzenia. Z kolei na końcu listopada obchodzimy Andrzejki. I tę tradycję co roku celebruje kościańskie przedszkole mieszczące się przy ul. Moniuszki 4.

Dzieci we wszystkich grupach uczestniczyły w środę w wyjątkowych zajęciach. Były gry i zabawy andrzejkowe, w tym m.in. rozmaite wróżby, zadania do wykonania, ale również tańce i śpiewy. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja andrzejkowa. Wśród wróżb nie mogło zabraknąć lania wosku, co wywołało największą ekscytację.

- Andrzejki to już nasza tradycja kontynuowana każdego roku. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zabawach, a panie pieczołowicie przygotowują zajęcia. Niektóre z dzieci przyszły nawet dziś do przedszkola w specjalnych strojach. Zawsze przygotowujemy zajęcia tematyczne z okazji różnych świąt, robimy także wiele akcji o charakterze edukacyjno-społecznym - tłumaczy Aleksandra Bartkowiak, dyrektor przedszkola.

Następnym wydarzeniem w przedszkolu będzie wizyta Św. Mikołaja 6 grudnia. Odwiedzi on wszystkie grupy i z pewnością zostawi jakieś prezenty.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%