Zamknij

Czempiń: Zagłosuj na Tlenownię i projekt rewitalizacyjny

10:51, 06.10.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:10, 15.03.2023
Skomentuj

Trwa głosowanie w plebiscycie zorganizowanym przez samorząd województwa zatytułowany "Łączy nas WIELkopolskiE". Wśród nominowanych projektów znalazł się m.in. Czempiń za renowację Tlenowni oraz budowę zielonej enklawy miasta. Głosowanie internetowe potrwa do 23 października.

W plebiscycie, w kategorii Kategoria "Łączy nas... architektura i kultura" bierze udział Gmina Czempiń, która została nominowana za realizację projektu "Rewitalizacja społeczna, przestrzenno-funkcjonalna, środowiskowa i techniczna Miasta Czempinia poprzez utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej, zielonej enklawy miasta, ogólnodostępnych stref rekreacji, ciągów komunikacyjnych oraz budowę monitoringu". W plebiscycie w czterech kategoriach startuje łącznie tylko 19 projektów zrealizowanych w całej Wielkopolsce

Głosować można za pośrednictwem witryny: laczynaswielkopolskie.pl. Na stronie znajdują się uzasadnienia nominacji w czterech kategoriach, zdjęcia oraz filmiki prezentujące zgłoszone projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 listopada podczas specjalnego wydarzenia transmitowanego online. Nagrody dla laureatów plebiscytu będą miały charakter honorowy.

Organizatorem wydarzenia jest Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu we współpracy z redakcją magazynu "Nasz Region", czyli czasopisma internetowego, które promuje fundusze europejskie w Wielkopolsce. Udział w plebiscycie daje szansę na zaprezentowanie projektu szerszemu gronu odbiorców.

 

Gmina Czempiń zachęca do głosowania na swój projekt tymi słowami:
"Oddane przez Państwa głosy mogą przyczynić się do jeszcze większej promocji i pokazania wzorcowego przykładu działań rewitalizacyjnych. Mamy się naprawdę czym pochwalić. Gmina Czempiń zrealizowała ważny i wielowymiarowy projekt sfinansowany z programu WRPO 2014-2020. Rewitalizacja starej Fabryki Tlenu Antoniego Jezierskiego i obiekt, który w tym miejscu powstał jest przykładem modelowym, bardzo dobrze ocenianym przez różne instytucje w tym, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. O Tlenowni z zachwytem mówi się także w innych gminach, zaś Plac Zielony Rynek stał się prawdziwą zieloną enklawą miasta. Zatem zgodnie z duchem i nazwą plebiscytu poŁĄCZMY siły i pokażmy, że mieszkańcy Gminy Czempiń są dumni z CAS TLENOWNIA i zrealizowanego projektu rewitalizacyjnego. Wygrajmy razem! GŁOSUJ w plebiscycie i pokaż, że jesteś dumny z tego, jak pięknieje Czempiń i cała Gmina".

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%