Zamknij

Pogorzelcy z gminy Śmigiel proszą o pomoc

21:15, 05.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 21:24, 05.02.2022
Skomentuj
W piątek, 4 lutego w Jezierzycach doszło do pożaru mieszkania w domu wielorodzinnym. W żywiole zginął pies właścicieli, spłonęła również całkowicie kuchnia i korytarz. Ojciec z córką potrzebują pilnie wsparcia.

O pożarze, do którego doszło w piątek po południu pisaliśmy w artykule: Spłonęła kuchnia w pożarze domu [ZDJĘCIA].

W mieszkaniu, które uległo pożarowi zamieszkuje ojciec z córką. Choć spłonęła kuchnia, w tej chwili pomieszczenia nie nadają się do użytkowania. Niedawno rodzinę spotkała już jedna tragedia - po chorobie zmarła żona i mama pogorzelców. Teraz spadł na nich kolejny cios. Potrzebne jest wsparcie, bez niego tata i córka sobie nie poradzą.

- Dopiero co zdążyliśmy otrząsnąć się po śmierci mojej mamy, a tutaj spadają na nas kolejne kłopoty. W wyniku pożaru spaliła się nam cała kuchnia i korytarz. Nie zostało nam z tych pomieszczeń kompletnie nic. Spaliły się wszystkie sprzęty AGD, kuchenka gazowa, mikrofala, lodówka, zmywarka. Spaleniu uległy też wszystkie meble kuchenne, drobniejsze sprzęty. Ściany, podłoga. Spaliła się też altana przydomowa. W wyniku pożaru popękały okna, strażacy musieli też wybić okno w kuchni. W pokoju, który znajdował się przy kuchni, do wymiany jest cała podłoga, bo zalaniu uległy panele. Wszystkie drzwi w domu nadają się do wymiany. Musimy wyremontować praktycznie całe mieszkanie prócz jednego pokoju i łazienki - wylicza Małgorzata Nowak którą spotkało nieszczęście.

By szukać pomocy od ludzi dobrej woli, Małgosia założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Kwotę zbiórki ustalono na 40 tys. zł. Poza wpłatami przyda się także z pewnością pomoc materialna w postaci sprzętu AGD, mebli itp. Link do zrzutki: zrzutka.pl/y4m5np

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%