Spłonęła kuchnia w pożarze domu [ZDJĘCIA]

Do pożaru domu kilkurodzinnego w Jezierzycach w gminie Śmigiel doszło w piątek po południu. Ogień opanował kuchnię jednego z mieszkań i tylko dzięki szybkiej akcji strażaków żywioł nie rozprzestrzenił się na sąsiednie pomieszczenia.

Fot. OSP Stare Bojanowo

Zgłoszenie o pożarze w domu zamieszkiwanym przez 4 rodziny straż otrzymała chwilę po godz. 16.00. – Po przybyciu jednostek na miejsce, okazało się, że ogień wybuchł w kuchni. Z czterech mieszkań domu ewakuowano łącznie 6 osób, na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń. Ogień został szybko opanowany, więc nie rozprzestrzenił się na sąsiednie mieszkania informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Niestety, w wyniku żywiołu zginął pies przebywający w mieszkaniu. Był sam, gdyż domownicy w momencie pojawienia się ognia nie byli obecni. Zwierzę zatruło się dymem. Akcja ratownicza trwała kilka godzin, a poszczególne elementy wyposażenia kuchni były wynoszone na zewnątrz i dogaszane.

Na miejscu działało łącznie 6 zastępów straży pożarnej: 2 JRG Kościan, 2 OSP Śmigiel, 1 OSP Gryżyna i 1 Stare Bojanowo. Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zdarzenia strażacy podają zwarcie instalacji elektrycznej.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)