Zamknij

Będzie nowy parking w Nowym Dębcu

07:27, 27.11.2021 Maciej Sibilak Aktualizacja: 17:07, 21.03.2023
Skomentuj

16 listopada wójt gminy Kościan podpisał akt notarialny finalizujący zakup przez gminę ponad 1,5 ha gruntu pod trawiasty parking przy letnisku w Nowym Dębcu. Tym samym powinny zniknąć problemy związane z pozostawieniem samochodu na letnisku w gorące, letnie dni.

Transakcja opiewała na kwotę ponad 270 tys. zł, a sprzedawcą gruntu jest spółdzielnia produkcyjna w Nowym Dębcu. Zakupiony teren usytuowany jest po lewej stronie ulicy Głównej prowadzącej w kierunku plaży, w bliskim sąsiedztwie drogi powiatowej. W tym roku obszar ten został już wykorzystany na potrzeby parkingu podczas zawodów triathlonowych 12 września.

Szacujemy, że parking będzie w stanie przyjąć 600-700 samochód. Zostanie on podzielony na sektory, których granice wyznaczać będą nasadzenia drzew tłumaczy wójt Andrzej Przybyła.

Parking zostanie wytyczony już na wiosnę, będzie można z niego zatem korzystać jeszcze przed wakacyjnym sezonem. Szczególnie przydatny będzie jednak w wakacyjne, upalne weekendy, kiedy do Nowego Dębca przybywają tłumy osób szukających ochłody nad jeziorem.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%