Zamknij

Pomagamy Oskarowi z Kokorzyna

11:57, 23.11.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 21:23, 23.11.2021
Skomentuj
Niespełna 2-letni Oskar Marciniak z Kokorzyna, który urodził się z poważną wadą serca potrzebuje ponad 1 milion zł na operację w Stanach Zjednoczonych. W tej chwili prowadzona na jego rzecz zbiórka dobiła do połowy potrzebnej kwoty.

O Oskarze, czyli ślicznym blondynku o niebieskich oczach większość mieszkańców naszego powiatu usłyszała we wrześniu tego roku, kiedy to w Kokorzynie zorganizowano dla niego dwie duże imprezy, czyli Wrak Race oraz Festyn charytatywny. Zbiórka na rzecz chłopca na www.siepomaga.pl/serce-oskara została założona miesiąc wcześniej. Po ponad 3,5 miesiąca od jej rozpoczęcia udało się zebrać niemałą kwotę, bo 530 tys. zł. Potrzeba jednak jeszcze raz tyle na operację.

Oskar choruje na Anomalię Ebsteina. To ciężka i rzadka wada serca, która występuje u mniej niż 1 procenta dzieci. Jest szansa na wyleczenie chłopca, ale tego rodzaju operacje na świecie wykonuje jedynie szpital w Pittsburgu pod kierunkiem profesora José Da Silva. Operacja, pobyt za granicą, specjalistyczny transport medyczny kosztują ogromne pieniądze. Stąd zbiórka.

Rodzina Oskara, czyli rodzice Estera i Piotr oraz dwóch starszych braci chłopca, są jednak coraz bliżej celu dzięki mobilizacji wielu osób. Zbiórka ostatnio przyspieszyła po tym, jak rodzice Marysi Drożdżyńskiej z Brenna po uzbieraniu potrzebnej na leczenie ich córki kwoty w wysokości 9,5 mln zł, zdecydowali się przekazać utworzoną na Facebooku grupę licytacyjną dla Marysi na rzecz Oskara (Licytacje Anioły Marysi dla Oskarka). Dzięki temu mnóstwo osób także spoza naszego powiatu dowiedziało się o Oskarze. Ponadto wiele atrakcyjnych fantów, które pozyskano na licytacje dla Marysi, trafiło na licytacje dla Oskara.

Nie da się ukryć, że wszelkie zbiórki charytatywne najbardziej napędzają wszelkiego rodzaju wydarzenia i imprezy, które skupiają wiele osób w jednym czasie. Dlatego armia "wrażliwców" ruszyła z licznymi propozycjami, które odbędą się w najbliższym czasie. I tak już w najbliższy weekend, czyli 27 i 28 listopada odbędzie się Kiermasz Świąteczny Rzeczodzielni Kościan, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Oskara. Kiermasz odbędzie się w salce przy kościele pw. Św. Brata Alberta na os. Jagiellońskim w Kościanie (w sobotę w godz. 15.00-19.00, w niedzielę w godz. 7.30-16.00). Rzeczodzielnia prowadzi także stałą zbiórkę plastikowych nakrętek dla Oskara. Można je dostarczać do darmowego sklepiku Rzeczodzielni na os. Jagiellońskim 23-26 w godzinach jego otwarcia.

A kolejne wydarzenia w pierwszy weekend grudnia. Na niedzielę, 5 grudnia zaplanowano Jarmark Świąteczny w Starych Oborzyskach. Odbędzie się on przy kościele w godz. 8.30-13.00. Tego samego dnia śmigielska grupa motocyklowa Wind Wolves organizuje Rajd Mikołajkowy po okolicy, podczas którego grupa wolontariuszy będzie zbierać datki do puszek. Start rajdu na targowisku w Śmiglu o godz. 10.30. Zbiórka do puszek odbędzie się również w niedzielę po południu w Kurzej Górze podczas Spotkania Mikołajkowego dla miejscowych dzieci. W programie m.in. konkurs fotograficzny dla dzieci, wykonanie stroików i inne atrakcje (początek o godz. 16.00). I jeszcze na 5 grudnia planowane jest Mikołajkowe Morsowanie w Nowym Dębcu. W programie rozgrzewka w formie zumby, muzyka, ciepły posiłek i ognisko. Impreza rozpocznie się w południe, a jej organizatorem jest Kościański Klub "Morsiki".

Powyższe inicjatywy zostały potwierdzone, ale rodzi się jeszcze wiele innych pomysłów. Kilka wydarzeń ma odbyć się także w kolejnych grudniowych terminach, o czym będziemy informować na bieżąco.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%