Zamknij

Żaden z księży ze Śmigla nie ma koronawirusa

16:01, 17.05.2020 Redakcja Aktualizacja: 16:03, 17.05.2020
Skomentuj
Parafia farna w Śmiglu poinformowała o otrzymanych w niedzielę wynikach testów na koronawirsa - żaden z kapłanów ani współpracowników nie jest zakażony.

Przypomnijmy, że księża z parafii pw. NMP Wniebowziętej zostali poddani kwarantannie po tym, jak okazało się, że pochodzący ze Śmigla kleryk jest zakażony koronawirusem. 22-latek w tej chwili przebywa w izolacji w seminarium duchownym w Poznaniu, ale zanim dowiedział się, że jest zakażony był przez dłuższy czas w Śmiglu, gdzie posługiwał m.in. do mszy.

Po półtoramiesięcznej przerwie powrócił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu w którym zarządzono przeprowadzenie kontrolnych testów u wszystkich jego mieszkańców. U czterech z 54 kleryków, w tym 22-latka ze Śmigla, stwierdzono zakażenie koronawirusem, które miało bezobjawowy przebieg.

Z tego powodu wszyscy kapłani i osoby, które miały kontakt z klerykiem ze Śmigla poddane zostały kwarantannie. Miała ona trwać do 17 maja, a w związku z negatywnym wynikiem testów, od poniedziałku księża powinni powrócić do swych codziennych obowiązków.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%