Zamknij

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie kościańskim (AKTUALIZACJA)

09:32, 25.03.2020 Redakcja Aktualizacja: 18:18, 25.03.2020
Skomentuj
W środę rano, 25 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Dwa z nich dotyczą mężczyzn z powiatu kościańskiego, którzy wrócili niedawno z zagranicy.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u mężczyzny w średnim wieku z powiatu kościańskiego, który w stanie dobrym przebywa w domu. Wrócił niedawno z zagranicy.

Koronawirusa wykryto także u młodego mieszkańca naszego powiatu, który również był za granicą. Mężczyzna został poddany kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry.

Wśród zakażonych jest też dwóch mężczyzn w średnim wieku. To mieszkańcy powiatu konińskiego i kaliskiego. Obydwaj w stanie dobrym przebywają w szpitalu.

Liczba chorych na koronawirusa w powiecie kościańskim wzrosła do trzech. Pierwszy przypadek zakażenia w naszym regionie odnotowano 21 marca. To kobieta w średnim wieku, która w stanie dobrym przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Dotyczą one czterech mężczyzn i trzech kobiet, mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, poznańskiego, kaliskiego i wągrowieckiego.

W kolejnym komunikacie z godziny 18.00 poinformowano o następnych dwóch przypadkach zachorowań na koronawirusa w naszym województwie. Są to starsza kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (w stanie dobrym leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej) i mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego (wrócił z zagranicy, w dobrym stanie przebywa w domu).

Od początku epidemii w Wielkopolsce odnotowano 57 przypadków zachorowań na koronowirusa, dwie osoby zmarły. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 3370 osób, a 4547 jest poddanych kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 75 pacjentów.

W całym kraju liczba osób zakażonych COVID-19 wzrosła do 1031. Niestety, rośnie też liczba zgonów spowodowanych koronawirusem. Dziś w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby współistniejące. Inny 71-latek zmarł z powodu koronawirusa w szpitalu w Bolesławcu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 80-letniego mężczyzny, pacjenta szpitala w Skarżysku Kamiennej. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło 14 osób.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%