Zamknij

Pierwszy przypadek koronawirusa w Lesznie

21:02, 23.03.2020 Redakcja Aktualizacja: 09:19, 24.03.2020
Skomentuj
W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Jeden z nich dotyczy 81-letniego mężczyzny, pacjenta leszczyńskiego szpitala.

Mężczyzna trafił do szpitala w Lesznie w stanie zagrożenia życia, ale z innego powodu niż koronawirus. Gdy okazało się, że mógł mieć kontakt z osobą zakażoną, zdecydowano o pobraniu wymazu. Po otrzymaniu wyniku pozytywnego, pacjenta przewieziono do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Jego stan określany jest jako średnio dobry.

Kolejny przypadek zachorowania na koronawirusa dotyczy starszej kobiety z powiatu krotoszyńskiego, która trafiła do szpitala zakaźnego w Kaliszu. Jest w dobrym stanie. Kobieta miała kontakt z osobą zakażoną.

Ponadto badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u mężczyzny w średnim wieku z powiatu kaliskiego i kobiety z powiatu poznańskiego. Oboje w stanie dobrym przebywają w kwarantannie domowej.

Wśród zakażonych jest też nastolatek z powiatu ostrowskiego, który wrócił z zagranicy. Chłopak w stanie dobrym przebywa w domu.

Do tej pory w Wielkopolsce zakażonych koronawirusem zostały 43 osoby, dwie zmarły.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%