Fala Dobra dla Marysi w najbliższą niedzielę

To kolejna inicjatywa dla Marysi Drożdżyńskiej z Brenna chorującej na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebującej 9 mln zł na terapię genową. Wydarzenie odbędzie się w Boszkowie, a jego głównym organizatorem jest team Bieganie na Śniadanie ze Śmigla.

Bazą dla wydarzenia jest Klub na Fali, stąd też tytuł imprezy. A będzie ona mieć charakter sportowy.

Już o godz. 9.00 wystartuje marsz Nordic Walking, dookoła Jeziora Dominickiego. Dystans wyniesie około 5 km, a marsz poprowadzą burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak i Patrycja Marciniak z ChodzęBoLubię Śmigiel. O godz. 9.30 rozpocznie się bieg na dystansie nieco ponad 10 km prowadzony przez Barbarę Jarosinską, Alberta Peleca z Team Bieganie na Śniadanie oraz Martynę Zielińską z #biegajleszno. O godz. 10.00 wystartują rowerzyści w 10-kilometrową trasę z Romanem Apolinarskim i Adamem Tyrałą (Anioł jedzie dla Marysi). Dla sympatyków nieco spokojniejszej aktywności, od godz. 10.00 na plaży w Pudełkowie będzie można poćwiczyć jogę prowadzoną przez Jolantę i Agatę Pańczak z Yoga – Przystań Mocy.

Z powodów technicznych na wszystkie dyscypliny należy zapisywać się wcześniej poprzez formularz. Nie zabraknie opieki wolontariuszy, pysznych przekąsek, a przede wszystkim świetnej zabawy. Podczas całego wydarzenia będzie można wrzucać datki do puszki, a już  dziś można dokonywać wpłat do zrzutki internetowej: www.siepomaga.pl/dziennafalidlamarysi

O wcześniejszych inicjatywach na rzecz Marysi pisaliśmy w artykułach:
Kiermasz wielkanocny na rzecz Marysi z Brenna [ZDJĘCIA]
Zbiórka dla Marysi z Brenna przy Rzeczodzielni [ZDJĘCIA]
Wróżka pobiegła dla Marysi [ZDJĘCIA]