Test z angielskiego z Sukcesem

W sobotę w auli przy ul. Bernardyńskiej 2 miała miejsce pierwsza część konkursu "Zdaj angielski z Sukcesem". Do testu sprawdzającego umiejętności językowe przystąpiło ponad 20 osób.

Organizatorem konkursu „Zdaj angielski z Sukcesem” pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana jest Centrum Językowe Sukces w Kościanie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych, a także dla dzieci szkół podstawowych w trzech grupach wiekowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają w nagrodę roczny kurs języka angielskiego w CJO Sukces, a za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, czyli kawiarnię Picada, hurtownię papierniczą Bas oraz firmę Filipson.

W sobotę odbył się test dla młodzieży i dorosłych. Wśród jego uczestników byli głównie uczniowie dwóch szkół ponadpodstawowych w Kościanie – I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka. Na test wyboru składało się 40 pytań sprawdzających umiejętności leksykalno-gramatyczne oraz angielski sytuacyjny. Czas na rozwiązanie wynosił godzinę, ale cała grupa uporała się z nim w pół godziny. Najszybsi oddali wypełnione kartki już po kilku minutach.

– Starałam się jak najszybciej odpowiedzieć na pytania. Test był raczej prosty, składały się na niego głównie powiedzeniamówiła zaraz po wyjściu z sali Magdalena Szklarska, która rozwiązała zadania w 8 minut.  

– Zauważyłam informację o teście w drodze na dworzec i stwierdziłam, że spróbuję, bo nie mam nic do straceniaprzyznała Julia Kasztelan, która jako druga rozwiązała test.

Przy wynikach czas rozwiązania testu będzie brany pod uwagę w przypadku zdobycia przez kilka osób identycznej liczby punktów, najważniejsza będzie natomiast liczba prawidłowych odpowiedzi. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona najpóźniej 8 listopada. – Dzisiejszy test ma mniej więcej poziom B2, ale nie jest bardzo trudny, a przede wszystkim zbyt długi. Zależało nam na tym, by zachęcał on do dalszej nauki, a nie na odwrót. Ma to być przede wszystkim zabawa, ale motywującamówi Monika Czyżak, współwłaścicielka CJO Sukces.Celem konkursu jest motywowanie do nauki i promowanie najlepszych uczniów. – W szkołach często zajęcia dodatkowe organizowane są dla słabiej sobie radzących uczniów, a tych zdolnych się pomija, wychodząc z założenia, że już nie potrzebują pomocy. My chcemy, by ci najlepsi mieli szansę rozwijać swoje zdolności i umiejętności – podkreśla Natalia Frąszczak, druga właścicielka szkoły.

W środę, 16 października do testu przystąpią uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej. Test będą rozwiązywać w swoich szkołach, podzieleni na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Do konkursu przystąpiły SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3 w Kościanie.