Plan wydarzeń na majówkę w Kościanie

Urząd Miejski wraz z KOK-iem, biblioteką i muzeum przygotowali plan imprez związany z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz długim weekendem Wydarzenia rozpoczynają się już w piątek, 29 kwietnia.

Od piątku czynna jest na Placu Wolności wystawa plenerowa przygotowana przez Muzeum Regionalne, a dotycząca symboli narodowych. Wystawę okolicznościową przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna, a dostępna jest w jej siedzibie. Z kolei wieczorem, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego krytyk filmowy Wiesław Kot zaprasza na wspomnienia polskich filmów z okresu PRL-u. To oczywiście nawiązanie do Święta Pracy hucznie obchodzonego w poprzednim ustroju.

Ponadto w związku z długim weekendem KOK proponuje dwa wydarzenia kulturalne – to koncert zespołu „Złote Kłosy” w sobotnie popołudnie oraz niedzielny koncert Orkiestry Dętej OSP wraz z grupą mażoretek Rytmix na Placu Wolności. W niedzielę, 1 maja na strzelnicy LOK odbędą się ponadto zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Miasta Kościana.

Z kolei w poniedziałek, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi RP. Z tej okazji tradycyjnie już mieszkańcom będą wręczane chorągiewki w barwach narodowych. Nastąpi to na Placu Wolności.

Najważniejszym dniem długiego weekendu jest oczywiście 3 maja. Uroczystości patriotyczne w związku ze Świętem Konstytucji 3 Maja odbędą się na Placu Niezłomnych. Ich początek o godz. 11.45. Wcześniej w kościele farnym odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Szczegółowy plan godzinowy poszczególnych wydarzeń znajduje się na plakacie.