Plan obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja

Z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja samorząd miejski Kościana zaplanował uroczystość na Rynku, a także kilka innych wydarzeń.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 mszą św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kościele farnym pw. NMP Wniebowziętej. O godz. 11.30 rozpoczną się uroczystości 3-majowe na Rynku. Ich głównym akcentem będzie złożenie kwiatów przez delegacje pod Tablicami upamiętniającymi pomordowanych kościaniaków. W uroczystości weźmie udział m.in. Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej, którego kompania wystąpi ze sztandarem przekazanym 16 lutego przez burmistrza Piotra Ruszkiewicza podczas Gry Miejskiej. Członkowie stowarzyszenia będą również pełnić wartę honorową. Usłyszymy także  melodie patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Kościan.

Tego samego dnia o godz. 16:00 KOK zaprasza na koncert fortepianowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Mateusza Kowalskiego, zdobywcy wielu wyróżnień i nagród w konkursach pianistycznych, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ks. dra Józefa Surzyńskiego w Kościanie.

Kilka wydarzeń zaplanowano również na 1 maja. Najważniejsze z nich to odśpiewanie w samo południe hymnu europejskiego „Oda do radości” na Rynku z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Plan pozostałych imprez:

1 maja (środa)
godz. 12:00 -14:00 – 15 lat Polski  w Unii Europejskiej – animacje i zabawy dla dzieci, Rynek
godz. 15.00  – Majówka ornitologiczna – obserwacje ptaków, start przy grzybku w Parku Miejskim, spacer po parku (przydadzą się lornetki)

2 maja (czwartek)
godz. 12.00 Dzień Flagi RP – wręczanie mieszkańcom chorągiewek w barwach narodowych, Rynek

4 maja (sobota)
godz. 16:00 – spotkanie z Henrykiem Wujcem w trzydziestą rocznicę wyborów, które odmieniły Polskę, sala widowiskowa KOK

5 maja (niedziela)
– godz. 10.00-12.00 – zawody strzeleckie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, LOK Kościan