Temperatura w najbliższych dniach się obniży i będzie ujemna także w ciągu dnia. IMGW ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem.
Zgodnie z ostrzeżeniem prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie.
Temperatura powietrza obniży się do około -3°C, przy gruncie do około -6°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się przynajmniej przez kolejne dwie doby. Szykują się zatem mroźne święta, choć jako tako opadów śniegów będzie mało.
Ostrzeżenie obowiązuje od 23 grudnia, od godz. 17.00, do 24 grudnia, do godz. 1.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 75 proc. Warto zachować ostrożność na drogach.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz