Zamknij

Dariusz Łukaszewski nowym dyrektorem KOK-u i biblioteki

17:23, 04.01.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:54, 03.02.2021
Skomentuj
Od 4 stycznia funkcję dyrektora Kościańskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie pełni Dariusz Łukaszewski. Funkcję tę powierzył mu burmistrz po wygaśnięciu umowy z poprzednimi dyrektorami obu placówek.

Przypomnijmy, że zgodnie z zarządzeniami wydanymi przez burmistrza Kościana, z dniem 3 stycznia zakończyła się kadencja dotychczasowego dyrektora KOK-u Janusza Dodota oraz dyrektor MBP Jadwigi Gidel (więcej na ten temat w artykule: Burmistrz odwołuje dyrektorów).

W myśl przyjętej przez samorząd wizji o zacieśnieniu współpracy ośrodka kultury i biblioteki, od 4 stycznia obiema instytucjami kultury kieruje jedna osoba, zatrudniona na jedną drugą etatu w każdej z placówek. Taka sytuacja potrwa maksymalnie 12 najbliższych miesięcy, a przez ten czas miasto będzie czynić starania o formalne połączenie dwóch instytucji. Jeśli to się uda, w drodze konkursu bądź powołania, wyłoniony zostanie dyrektor na trzyletnią kadencję.

Do tego czasu placówkami pokieruje Dariusz Łukaszewski - pisarz, muzyk i były dziennikarz. Jest współtwórcą teatru w Lesznie oraz serwisu kulturalnego "Morele i grejpfruty". Pisał m.in. do "Wprost", "Poznaniaka" i "Miliardera", a także do kościańskich gazet. Prywatnie jest bratem pochodzącego z Kościana znanego muzyka Witka Łukaszewskiego, głównego organizatora odbywającego się przez kilka lat festiwalu muzyki flamenco w Kościanie.

- Po ogłoszeniu, że funkcję dyrektora kościańskich placówek kulturalnych na najbliższe miesiące powierzę jednej osobie, zgłosiło się telefonicznie kilka osób wyrażając zainteresowanie stanowiskiem. Wśród nich był również pan Dariusz Łukaszewski. Poza rozmową przesłał swoje CV i wizję działania. Zaciekawiła mnie ona i postanowiłem jemu przekazać kierownictwo - przyznaje burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Burmistrz dodaje, że najważniejsze w zaprezentowanej wizji nowego dyrektora jest to, że będzie starał się być jak najbliżej kulturalnych oczekiwań mieszkańców, a nie kierować ofertę jedynie do wąskiego grona odbiorców. W wyborze ważna była również dotychczasowa działalność kulturalna Łukaszewskiego.

Zobacz także:
Radni dyskutowali o odwołaniu dyrektorów

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%