Zamknij

Kościaniacy halowym mistrzem strefy leszczyńskiej

07:15, 12.02.2024 red.
Skomentuj

Młodziki AP Reissa Kościan zostali halowym mistrzem strefy leszczyńskiej i będą reprezentować ten region w Finale Halowego Pucharu Prezesa WZPN w niedzielę, 25 lutego w Gnieźnie.

Awans do Finału Okręgu Leszczyńskiego HPP WZPN z powiatu kościańskiego wywalczyły drużyny AP Reissa Kościan i LZS Juna-Trans Stare Oborzyska. Nasze zespoły o wejście do Finału Halowego Pucharu Prezesa WZPN w Gnieźnie rywalizowały z drużynami: BAF Bojanowo, Polonia Leszno, Młoda Gieksa Krzemieniewo i Warta Śrem.

Pierwszy turniej odbył się 27 stycznia w Starych Oborzyskach, po którym na pierwsze miejsce wysunęła się Akademia Piłkarska Reissa Kościan, ale tuż za jej plecami szansę na awans zachowały ekipy z Krzemieniewa, Leszna i Śremu. Taki układ tabeli zapowiadał ciekawą rywalizację w turnieju rewanżowym.

W sobotę, 10 lutego w Poniecu emocji nie zabrakło. Każde spotkanie było zacięte od pierwszej do ostatniej minuty. Najlepsza okazała się drużyna AP Reissa Kościan, która nie zaznała goryczy porażki. Kościaniacy w decydujących spotkaniach pokonali Polonię Leszno 3:2 i zremisowali z ekipą z Krzemieniewa 1:1. W ostatnim turniej z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również ekipa LZS Juna-Trans Stare Oborzyska, która m.in. pokonała 1:0 nowego wicemistrza regionu Młodą Gieksę Krzemieniewo.

- Dokładnie dwa lata temu sięgaliśmy po Halowy Puchar Prezesa WZPN w kat. orlik, a Marcel Skórzanek z naszego zespołu był wtedy królem strzelców. Cieszymy się ze zwycięstwa, gdyż przez wszystkie turnieje od listopada do lutego pokazaliśmy jak ważna jest gra zespołowa, umiejętności techniczne i realizacja celów boiskowych. Wierzę, że któryś z moich podopiecznych za kilka lat zadebiutuje na boiskach ekstraklasy i tego im życzę – mówi trener AP Reissa Kościan, Tomasz Woźniak.

Klasyfikacja finału strefy leszczyńskiej HPP WZPN:

1. AP Reissa Kościan – awans do finału wojewódzkiego

2. Młoda Gieksa Krzemieniewo – awans do finału wojewódzkiego

3. Polonia Leszno

4. Warta Śrem

5. LZS Juna-Trans Stare Oborzyska

6. BAF Bojanowo

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%