Zamknij

Zbiórka krwi w sobotę w Śmiglu

03:02, 10.04.2019 Redakcja Aktualizacja: 03:03, 10.04.2019
Skomentuj
Akcja poboru krwi odbędzie się już po raz trzeci i będzie połączona ze zbiórką charytatywną. Podczas wydarzenia prowadzona będzie również rejestracja dawców szpiku kostnego.

Zbiórka krwi prowadzona będzie na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu. Rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do 14.00.

Obsługą zbiórki zajmie się RCKiK Poznań oraz Klub HDK PCK "Błękitna Kropelka" w Biedrusku przy Urzędzie Gminy w Suchym Lesie. Organizatorem wydarzenia jest natomiast Grupa Motocyklowa Wind Wolves Śmigiel przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Śmiglu i Grup Motocyklowych Kruk 31. BLT Poznań-Krzesiny oraz Stop Śmierci Kościan.

Podczas wydarzenia grupa Dajmy Pomoc Ludziom w Potrzebie prowadzić będzie świąteczną zbiórkę żywności z długim terminem do spożycia, które złożą się na paczki dla starszych osób. Ponadto zbierane będą środki na leczenie pięcioletniej Igi chorującej na cukrzycę.

Iga Skibińska urodziła się w styczniu 2014 roku jako zdrowa dziewczynka. W wieku 4 lat zachorowała na nieuleczalną chorobę - cukrzycę typu 1. Wieść o tej chorobie zdezorganizowała życie całej rodziny. W tak młodym wieku choroba ta jest bardzo dynamiczna oraz nieprzewidywalna. Iga wymaga intensywnej insulinoterapii opartej na specjalistycznym sprzęcie monitorującym poziom cukru, przez 24 godziny na dobę. Ciągła kontrola pozwoli zapobiec powikłaniom choroby w przyszłości. Do tego potrzebny jest jednak specjalistyczny sprzęt monitorujący stężenie cukru we krwi. Miesięczny koszt to około 500 zł. Takie urządzenie pozwala również uniknąć konieczności bolesnego mierzenia cukru z paluszków.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%