Zamknij

Wielkopolski finał Pucharu Tymbarku w Starych Oborzyskach

12:41, 17.05.2023 . Aktualizacja: 15:29, 21.05.2023
Skomentuj Fot. Z podwórka na stadion Fot. Z podwórka na stadion

Rozpoczęły się finały regionalne XXIII edycji Pucharu Tymbarku. W województwie wielkopolskim do gry o awans do finału ogólnopolskiego stanęło aż 160 drużyn. Wszystkie mecze rozgrywane są w dniach 17-19 maja w Starych Oborzyskach.

To duże wyróżnienie dla miejscowości w gminie Kościan. W trzydniowych finałach regionalnych województwa wielkopolskiego weźmie udział aż 100 drużyn chłopięcych i 60 dziewczęcych z całej Wielkopolski. Na osiem boisk z naturalną nawierzchnią przy ul. Szkolnej 1 w Starych Oborzyskach wybiegnie niemal 1500 zawodników i zawodniczek.

Dziś, czyli 17 maja na boisku o awans walczą uczestnicy z kategorii U-12. Jutro zobaczymy młodych piłkarzy i piłkarki z rocznika U-10, a 19 maja finały zamkną mecze drużyn z kategorii U-8.

– W Pucharze Tymbarku każda edycja pisze nowe, piękne historie. Dzieci bardzo przeżywają rozgrywki na każdym etapiemówi Krzysztof Olędrowicz, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie wielkopolskim.

Historię piszą też byli uczestnicy wojewódzkich finałów Pucharu Tymbarku, którzy prowadzą dziś profesjonalne kariery piłkarskie. To między innymi Bartosz Bereszyński, obrońca reprezentacji Polski i aktualny mistrz Włoch z SSC Napoli, a także Marcin Kamiński, obrońca niemieckiego Schalke 04.

W Pucharze Tymbarku nie chodzi jednak tylko o piłkę nożną, dlatego na dzieci czekają dodatkowe atrakcje. W trakcie finału wojewódzkiego będzie można m.in. zrobić sobie zdjęcie z kolegami i koleżankami w fotobudce, a uczestnikom przez trzy dni wydarzenia potowarzyszy oficjalna maskotka rozgrywek, Kubuś.

Co czwarta szkoła w Polsce gra w Pucharze Tymbarku

W XXIII edycji Pucharu Tymbarku rozgrywki na etapach gminnych i powiatowych odbywały  się w 98 procentach powiatów. Młode piłkarki i piłkarze grają na boiskach w całym kraju o wymarzoną nagrodę – spotkanie z reprezentacją Polski. Ostatnim krokiem na ich drodze będą mecze na PGE Narodowym. Wystąpią na nim tego samego dnia, co ich idole z kadry – 16 czerwca przed meczem Polska – Niemcy.

We wszystkich województwach łącznie w rozgrywkach brało udział 1755 zespołów. Do finałów ogólnopolskich – po trwającym właśnie etapie regionalnym – zakwalifikuje się 16 najlepszych drużyn (tylko po jednej z każdego regionu) w kategoriach U-10 i U-12 dziewczynek i chłopców. Rozgrywki U-8 kończą się na etapie regionalnym.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych.

Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy stali się oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%