Zamknij

Wodociągi zapraszają na festyn rodzinny na SUW „Łazienki”

00:24, 22.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 00:38, 23.03.2023
Skomentuj

Wodociągi Kościańskie zapraszają na festyn z okazji Światowego Dnia Wody. Impreza odbędzie się w sobotę, 25 marca na wyremontowanej Stacji Uzdatniania Wody na Łazienkach.

Festyn zostanie przeprowadzony w godzinach 10.00 do 15.00. W tym czasie na zwiedzających czekać będzie moc atrakcji. Przede wszystkim będzie można dokładnie zobaczyć odremontowany SUW wraz z otoczeniem.

Nie zabraknie także prezentacji i pokazów, a w tym: prezentacja sprzętu wodno-kanalizacyjnego, sprzętu laboratoryjnego, sprzętu firm inżynierii bezwykopowych. Będzie także „Szalony laborant” z uwielbianymi przez dzieci pokazami chemicznymi. W planach są także ciekawe wykłady, w tym o procesie uzdatniania wody, a swój sprzęt prezentować będą straż pożarna i policja. Na najmłodszych czekać będzie konkurs plastyczny zatytułowany „Woda nasz skarb”, a także inne niespodzianki. Ponadto kucharz zaserwuje coś pysznego. A wszystko to w przyjaznym otoczeniu Łazienek.

Światowy Dzień Wody przypada 22 marca. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

A jaka jest kościańska woda? Na wyremontowanym SUW Łazienki jest ona dezynfekowana specjalnymi lampami UV, których działanie polega na eliminacji potencjalnych mikroorganizmów promieniami o odpowiedniej długości fali. Między innymi o tym będzie można usłyszeć na festynie Kościańskich Wodociągów.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%