Zamknij

Radni Koalicji Obywatelskiej rozmawiają z mieszkańcami

18:02, 10.10.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:08, 10.10.2022
Skomentuj
Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, członkowie Rady Miejskiej Kościana należący do Klubu Koalicji Obywatelskiej wyszli na ulice miasta, by rozmawiać z mieszkańcami o Budżecie Obywatelskim. Podczas spotkań poruszane są jednak także inne tematy.

Przypomnijmy, że czterech radnych z Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej (P. Piasecki, M. Wyrzykiewicz, S. Kaczmarek, P. Grodziski) złożyło projekt Budżetu Obywatelskiego na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej pod koniec sierpnia. Radni Klubu zadeklarowali wówczas, że będą chcieli przeprowadzić wśród mieszkańców kampanię informacyjną dotyczącą projektu. Poza ich propozycją swój własny projekt Budżetu Obywatelskiego do konsultacji Radzie przedłożył również burmistrz Kościana (zobacz: Dwa projekty budżetu obywatelskiego).

Niezależnie od tego który z projektów ostatecznie zostanie przyjęty przez Radę, a być może powstanie zupełnie nowy na podstawie tych dwóch, radni KO są zdania, że warto już teraz rozmawiać z mieszkańcami i uświadamiać na czym tak naprawdę Budżet Obywatelski polega.

W związku z tym w minioną sobotę wyszli na kościańskie ulice z ulotkami. Spacer zaczęli od os. Jagiellońskiego, a następnie  przemieszczali się w kierunku centrum. Po pierwszych rozmowach zauważyli, że świadomość mieszkańców co do BO jest różna. - Młodsi wiedzą o co chodzi, a starsi niekoniecznie. Mają skojarzenie z  zadłużaniem miasta. Bardzo dużo mieliśmy tego typu uwag. Ale trudno się dziwić, w Kościanie dotychczas nie było takiej formuły współdecydowania mieszkańców o losie gminy. Stąd właśnie te spotkania i rozmowy - podkreśla radny Sławomir Kaczmarek.

Takie bezpośrednie rozmowy to również okazja do tego, by poruszyć inne tematy związane z funkcjonowaniem miasta. Mieszkańcy dzielili się z radnymi swoimi refleksjami i uwagami. Czasami dotyczyły one indywidualnych problemów, ale często również bardziej uniwersalnych. - W sobotę kilkukrotnie przewinął się temat braku toalet publicznych w centrum miasta - mówi Sławomir Kaczmarek. - Wszystkie te uwagi zapamiętujemy i będziemy się starali zadziałać. Oczywiście na miarę naszych możliwości, bo jest nas tylko czterech i nie mamy większości w Radzie. Nie we wszystkich kwestiach możemy też pomóc. Ale zachęcamy mieszkańców do kontaktu z nami, na ulotkach zamieściliśmy kontakty.

Sobotnie spotkanie było pierwszym, jednak radni zapowiadają kolejne. Chcą je przeprowadzać nawet po kilka razy w tygodniu, w różnych częściach miasta. Wszystko zależy od zapotrzebowania mieszkańców.

Fot. Radni Klubu KO

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%