Zamknij

Szczęśliwy finał poszukiwań na jeziorze w Cichowie

11:40, 02.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:51, 02.08.2022
Skomentuj
W godzinach wczesnoporannych dwóch mężczyzn postanowiło przepłynąć wpław jezioro w Cichowie. Jeden dopłynął na drugą stronę, a drugi gdzieś zniknął. Na szczęście został odnaleziony cały i zdrowy w trzcinach.

Zgłoszenie o zniknięciu mężczyzny w jeziorze straż pożarna otrzymała o godz. 5.36. - Dwie osoby postanowiły przepłynąć jezioro. W pewnym momencie jednak jeden z nich  zawrócił. Z kolei drugi płynął dalej. Dotarł do przeciwległego brzegu i zorientował się, że nie ma z nim kolegi. Wówczas zawiadomił służby oraz stacjonujących na miejscu ratowników WOPR - relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP Kościan.

Na miejsce zadysponowano spore siły straży pożarnej. Były to dwa zastępy PSP, w tym jedna specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego, jeden zastęp OSP Bieżyń oraz dwa zastępy OSP Krzywiń, w tym jeden z łodzią. Ponadto powiadomieni ratownicy WOPR od razu zaczęli poszukiwania w pobliżu miejsc, w których płynęli mężczyźni. Okazały się one szczęśliwe, gdyż znaleźli poszukiwanego w trzcinach, w pobliżu jednego z brzegów. Mężczyzna opadł z sił i tam postanowił odpocząć.

W międzyczasie na miejsce przybył również zespół ratownictwa medycznego, który przebadał mężczyznę. Wezwano również patrol policji. Okazało się, że poszukiwanym był 42-letni obywatel Kanady. Z kolei jego kompana nie udało się wylegitymować, bo po sprawdzeniu, że nic mu nie dolega, obaj oddalili się z miejsca zdarzenia. Policja nie zdążyła ich w związku z tym przebadać na obecność alkoholu. Istnieje jednak podejrzenie, że to właśnie jego spożycie spowodowało, że mężczyźni postanowili sobie urządzić kąpiel o tak wczesnej porze.

- Wszystko zakończyło się szczęśliwie, ale mogło być o wiele gorzej, a wręcz tragicznie - podsumowuje całe zdarzenie Dawid Kryś.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%