Zamknij

Kierowcy bez uprawnień, pijani rowerzyści

11:21, 19.03.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:22, 19.03.2022
Skomentuj
Policjanci kościańskiej drogówki w tym tygodniu zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców i rowerzystów. Ponadto jeden z kierowców dopuścił się przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o prawie 50 km na godz.

Mimo wprowadzonych na początku roku wysokich mandatów za przekroczenia drogowe, na niektórych kierowców nie działa ten straszak.

W Słoninie 17 marca policjanci zatrzymali kierującego citroenem, 39-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który pędził przez miejscowość z prędkością 105km/h. Oprócz mandatu karnego w wysokości 1500 zł mężczyzna stracił również prawo jazdy.

Z kolei 15 marca około godziny 16.40 w Głuchowie policja zatrzymała 47-letniego mieszkańca gminy Mosina. Mężczyzna kierował citroenem, pomimo zakazu nałożonego na niego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. Do podobnej sytuacji doszło dzień wcześniej. Około godziny 10.00 w Kościanie na ul. Broniewskiego policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena golfa. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec gminy Czempiń, wobec którego Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp. wydał zakaz prowadzenia pojazdów na okres 24 miesięcy. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwo - kierowanie pojazdem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

W tym tygodniu policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W Kościanie na ul. Łąkowej o godz. 7.00 rano 43-letni mieszkaniec gminy Kościan kierował rowerem będąc po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 zł. Druga sytuacja miała miejsce kilka dni wcześniej w Głuchowie. Jazda wężykiem oraz problemy z utrzymaniem równowagi szybko przykuły uwagę funkcjonariuszy, którzy zatrzymali do kontroli 48-letniego mieszkańca gminy Czempiń jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%