Zamknij

Spłonęły króliki i narzędzia [ZDJĘCIA]

14:40, 12.01.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:40, 12.01.2022
Skomentuj
W środę rano w Czempiniu doszło do pożaru budynku gospodarczego. W pożarze zginęło 60 hodowlanych królików. Spłonęły również narzędzia.

Pożar budynku gospodarczego przy ul. Gruszkowej zauważono po godzinie 7.00. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy PSP Kościan, OSP Słonin i OSP Czempiń. Po przyjeździe strażacy stwierdzili, że ogniem objęty jest już cały budynek.

- W sąsiedztwie znajdował się budynek mieszkalny, więc w pierwszej kolejności strażacy skupili się na tym, by ogień nie rozprzestrzenił się dalej. Udało się opanować płomienie. W pomieszczeniu gospodarczym  znajdowało się 60 hodowlanych królików, które niestety poniosły śmierć. Spaleniu uległo również wyposażenie budynku, w tym m.in. spawarka i narzędzia elektryczne. Straty więc są dość spore - mówi Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Po ugaszeniu ognia wyniesiono spalone elementy. Następnie przelano je wodą, by wykluczyć ponowny zapłon. Cała akcja gaśnicza trwała trzy godziny. Prawdopodobna przyczyna ognia to zwarcie instalacji elektrycznej.

Fot. KP PSP w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%