Zamknij

Kiermasz Świąteczny dla Oskara w strażnicy [ZDJĘCIA]

16:09, 12.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:15, 12.12.2021
Skomentuj
Na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościanie odbywa się dziś kiermasz na rzecz Oskara Marciniaka z Kokorzyna. Poza możliwością zakupu różnych przedmiotów, przygotowano także inne atrakcje.

Kiermasz Świąteczny we współpracy ze strażakami to kolejna w ostatnim czasie inicjatywa na rzecz Oskara, który urodził się z wadą serca zwaną Anomalią Ebsteina. Dzięki operacji formującej zastawki serca, ma szansę na całkowite wyzdrowienie.

Oskar wraz z rodzicami uczestniczył w kiermaszu. Był niezwykle żywotny i trudny do uchwycenia w kadrze aparatu fotograficznego. Sprawiał wrażenie wesołego, zdrowego chłopca, ale to tylko pozory. - Na pierwszy rzut oka nie widać, że Oskar jest chory. Ale czasem jednak sinieją mu uszka i czoło. Jak śpi i wokół jest całkowita cisza, słyszymy szmery w jego sercu - mówią Estera i Piotr Marciniakowie, rodzice Oskara.

Rodzice mówią, że cały czas są w kontakcie z rodzicami innych dzieci, które urodziły się z taką samą wadą serca jak Oskar. Niektóre z nich już przeszły operację, inne są po zakończeniu zbiórki. - Jedna dziewczynka w Polsce ma już 5 lat i przeszła operację. Po niej funkcjonuje zupełnie normalnie, biega i jeździ na rowerze - wylicza Estera Marciniak. - Dlatego jak tylko dowiedzieliśmy się o możliwości operacji z forów internetowych, postanowiliśmy zawalczyć.

W tej chwili do końca zbiórki brakuje niecałe 400 tys. zł. Takie inicjatywy jak jarmarki, morsowanie czy turnieje sportowe cieszą, bo przynoszą większe pieniądze. Ale rodzice podkreślają, że ważna jest każda najmniejsza nawet inicjatywa czy wpłacona kwota na rzecz ich syna. Bo to właśnie z tych drobnych kwot wpłacanych przez wiele osób, robi się duża suma.

A na dzisiejszym jarmarku można zakupić ozdoby świąteczne w najróżniejszej postaci, kartki świąteczne, domowe ciasta i pierniki, na miejscu można także wypić kawę lub herbatę. Ponadto są także maskotki, książki i balony. Nie brakuje innych atrakcji jak muzyki puszczanej przez DJ-a, św. Mikołaja, gier i zabaw dla dzieci. Na tyłach strażnicy rozstawiono z kolei sprzęt strażacki, który można szczegółowo obejrzeć. O godzinie 15.00 w specjalnym pokazie zaprezentowały się również mażoretki "Rytmix".

Z kolei przed strażnicą od rana do godziny 14.00 prowadzona była zbiórka złomu. Dochód z jego sprzedaży, jak i z całego dzisiejszego kiermaszu zasili konto Oskara: www.siepomaga.pl/serce-oskara. Impreza potrwa do godz. 18.00. Dodajmy, że dzisiaj na strzelnicy LOK miał odbyć się również turniej strzelecki dla Oskara. Został on jednak przeniesiony na kolejną niedzielę z powodu kwarantanny organizatorów.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%