Zamknij

Szpital w Kościanie wstrzymał szczepienia

11:35, 19.01.2021 Redakcja Aktualizacja: 11:39, 19.01.2021
Skomentuj
W związku z ograniczoną ilością dostaw szczepionek przeciw covid-19 do Polski, od 18 stycznia wstrzymano szczepienia w szpitalach pracowników medycznych, w tym również w Kościanie. Zgodnie z harmonogramem mają odbywać się natomiast szczepienia seniorów i pensjonariuszy DPS-ów.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie poinformowała, że od poniedziałku 18 stycznia nie będzie możliwa realizacja szczepień prowadzonych w szpitalu. Terminy szczepień zostaną podane do wiadomości niezwłocznie w momencie potwierdzenia wznowienia dostaw szczepionek.

Ta decyzja ma związek z ogłoszeniem przez producenta szczepionek, koncernu Pfizer tymczasowego zmniejszenia dostaw szczepionek do krajów europejskich, w tym do Polski.

Jak zapewnia jednak rząd, nie zmienia to nic w harmonogramie szczepień populacyjnych, a szczepienie seniorów rozpocznie się zgodnie z ustalonym wcześniej planem od 25 stycznia. Również nie zmienia się nic w kwestii rejestracji seniorów. Ponadto od 18 stycznia ruszyły szczepienia podopiecznych domów pomocy społecznej.

W powiecie kościańskim jednak w tym tygodniu nie przeprowadzono żadnych szczepień (ani z grupy 0, ani w DPS-ach). Liczba zaszczepionych osób cały czas utrzymuje się na ubiegłotygodniowym poziomie, który wynosi 807 zaszczepionych osób.

Wznowienia szczepień w szpitalu należy spodziewać się po 25 stycznia.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%