Zamknij

Zatrzymania za narkotyki

15:16, 17.08.2020 Redakcja Aktualizacja: 15:16, 17.08.2020
Skomentuj
W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Kościana zatrzymywali 5 osób posiadających przy sobie substancje odurzające. Łącznie zabezpieczono ponad 70 gram narkotyków.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 9 sierpnia około godziny 14.40. W trakcie patrolu pomiędzy miejscowościami Nowy Dębiec a Osiek policjanci Wydziału Prewencji skontrolowali dwóch młodych mężczyzn. - W jej trakcie okazało się, że 25-latek posiadał 5,46 gram suszu roślinnego, a jego 19-letni towarzysz 0,14 gram suszu. Wykonany test potwierdził, że była to marihuana W toku dalszych czynności zatrzymano trzeciego mężczyznę w wieku 27 lat, który w miejscu zamieszkania posiadał 59,68 gram amfetaminy - wyjaśnia Paulina Piechowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Wszyscy trzej mężczyźni są mieszkańcami powiatu kościańskiego i usłyszeli zarzuty. Jeden z nich oprócz zarzutu posiadania substancji odurzających, odpowie również za ich udzielanie.

Już następnego dnia, czyli 10 sierpnia około godz. 22.50 kościańscy policjanci na ul. Gostyńskiej wylegitymowali 21-letniego mieszkańca gminy Krzywiń. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzonej kontroli ujawnili przy nim środki odurzające działające podobnie jak amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Kolejna sytuacja miała miejsce 12 sierpnia, około godziny 20.00 w Czempiniu. Policjanci Posterunku Policji w Czempiniu podjęli interwencję wobec 5 mężczyzn, którzy w piwnicy  budynku głośno słuchali muzyki. W trakcie rozmowy mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać. Jak się okazało jeden z nich, 34-letni mieszkaniec gminy Czempiń posiadał przy sobie woreczek strunowy z zawartością białego proszku - 5,18 gram amfetaminy.

Wszyscy mężczyźni odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W zależności od dokładnej kwalifikacji czynu grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%