Zamknij

Akcja pomocy starszym osobom - odzew nie jest duży

13:50, 20.03.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 23:26, 20.03.2020
Skomentuj
W Kościanie już kilka dni temu uruchomiono akcję skierowaną do osób starszych oferującą pomoc w zrobieniu zakupów czy wykupieniu leków. Jak wiadomo, dla seniorów koronawirus jest szczególnie groźny.

Wszyscy powinni ograniczyć do niezbędnego minimum wyjścia z domowej izolacji w ramach akcji #zostanwdomu, ale w szczególności dotyczy to seniorów. Stąd akcje pomocy skierowane do nich.

W Kościanie pomoc starszym osobom oferuje Centrum Wolontariatu działające przy OPS w Kościanie, Klub Piłkarski Obra 1912 Kościan oraz Rada Osiedla Piastowskie. Szczególnie na tym najstarszym kościańskim osiedlu mieszka sporo osób starszych. Dodajmy, że również osoby prywatne wychodzą z propozycją załatwienia sprawunków swoim sąsiadom.

Jak na razie jednak seniorzy sporadycznie decydują się skorzystać z możliwości wyręczenia się kimś w załatwieniu jego spraw. Wynika tak m.in. z komentarzy naszych czytelników na profilu facebookowym, ale te opinie potwierdza również przewodniczący Zarządu Osiedla Piastowskiego. - Starsze osoby wciąż są bardzo widoczne na osiedlu, a odzew na propozycję pomocy jest sporadyczny - mówi Maciej Kluczyk, przewodniczący Zarządu Osiedla Piastowskie - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że pozostawanie w domu, szczególnie dla osób samotnych, jest sporą uciążliwością, ale należy przetrwać ten okres. Apelujemy do seniorów o pozostanie w domach dla ich własnego bezpieczeństwa.

Dodajmy przy tym, że nie chodzi o zupełny brak wyjść na świeże powietrze, ale powinien to być spacer, a nie wyjście na zakupy.

Akcję pomocy realizują w Kościanie następujące instytucje:
- Lokalne Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie, tel. 669 290 931 (pon.-pt: godz. 9.00-17.00), e-mail: [email protected]
- Rada Osiedla Piastowskie, tel. 504 052 701, e-mail: [email protected]
- Klub Piłkarski Obra 1912 Kościan, tel. 796 896 908 (najlepiej po godz. 16.00)

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%