Zamknij

Trwają zapisy drużyn do gry miejskiej "Kryptonim Wolność"

18:16, 16.01.2020 Redakcja Aktualizacja: 14:42, 15.02.2020
Skomentuj
Będzie to już 9. edycja dorocznej historycznej zabawy odbywającej się w Kościanie z okazji Powstania Wielkopolskiego. W tym roku gra miejska odbędzie się w sobotę 15 lutego.

Jak zwykle centrum miasta zamieni się w planszę do gry, a uczestnicy będą musieli wykonać specjalnie przygotowane dla nich w tym dniu zadania. Przypomnijmy, że fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami z nocy 29 na 30 grudnia 1918 roku, kiedy to Kościańska Rezerwa Skautowa przeprowadziła akcję o kryptonimie "Wolność", rozpoczynając tym samym powstanie w Kościanie. Zakończyło się ono 16 lutego 1919 roku w rocznicę rozejmu w Trewirze.

W tym roku nie zabraknie stałych i lubianych elementów gry, ale mają pojawić się również nowe niespodzianki.

Do udziału w grze organizatorzy zapraszają zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe i dzieci. To świetna zabawa dla całych rodzin.  Drużyny powinny składać się z 5-8 członków. Zapisy poprzez stronę internetową gramiejska.koscian.pl.

Mniejsze grupy lub pojedynczy gracze mogą zgłaszać się natomiast w dniu o godz. 10.00 na kościańskim Rynku do gazeciarzy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%