Zamknij

Otwarcie drogi S5 już w sobotę!

15:06, 09.12.2019 Redakcja Aktualizacja: 22:28, 24.01.2021
Skomentuj
W sobotę 14 grudnia w godzinach popołudniowych nastąpi otwarcie brakującego odcinka drogi S5 z Radomicka do Wronczyna - zapowiedział Marek Napierała, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Po wielu latach oczekiwań, wielokrotnych opóźnieniach i problemach z realizacją inwestycji, droga ekspresowa z Wrocławia do Poznania zostanie udostępniona kierowcom już w najbliższy weekend.

- Mamy przewidziane otwarcie, udostępnienie dla ruchu całej tej drogi, na sobotę 14 grudnia - mówi Marek Napierała, dyrektor GDDKiA w Poznaniu. - Myślę, że około 12:00-13:00 głównym ciągiem pojadą pierwsze auta, natomiast przez kolejne 2-3 godziny będzie trwało uruchamianie węzłów.

Nie oznacza to jednak całkowitego zakończenia prac w ciągu nowej drogi. W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się miejscami ograniczeń prędkości lub zwężeń. Tak będzie m.in. na odcinku ze Śmigla do Lipna, gdzie drogowcy muszą jeszcze ustawić siatkę zabezpieczającą przed wtargnięciem zwierząt na drogę. Dlatego w tym miejscu obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 90 km/h. Wykonawca na ukończenie kontraktu ma czas do końca lipca. Pozostałe prace, związane m.in z budową Miejsc Obsługi Podróżnych, nie powinny być uciążliwe dla kierowców.

Na kilka dni przed planowym otwarciem drogi trwają ostatnie odbiory i kontrole obiektów. - Dziś nadzór budowlany sprawdza węzeł Konarzewo - mówi Marek Napierała. - Jeśli wszystko wypadnie dobrze, będzie można nim jeździć jeszcze przed sobotą.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%