Zamknij

Przejazd na Młyńskiej ma być gotowy w czerwcu

13:57, 28.10.2019 Redakcja Aktualizacja: 17:37, 28.10.2019
Skomentuj
Jak informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. gotowa jest już betonowa konstrukcja nowego wiaduktu kolejowego na ul. Młyńskiej w Kościanie. Z kolei w drugiej połowie 2020 roku gotowy powinien być wiadukt na ul. Gostyńskiej.

Na budowanym wiadukcie na ul. Młyńskiej gotowa jest konstrukcja obiektu, w tej chwili powstaje płyta dolna i mury oporowe. Zdaniem PKP wykonawca powinien zakończyć prace do czerwca przyszłego roku. Jest to zatem nieco późniejszy termin niż pierwotnie zakładano, przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem prace miały zakończyć się w kwietniu.

Powstający tunel, wraz z drogami dojazdowymi, będzie miał ok. 200 m długości i ponad 5 m wysokości. Umożliwi płynny przejazd samochodów między ul. Łąkową a Rondem Solidarności dwoma pasami ruchu o łącznej szerokości 7 m. Dla pieszych, po obu stronach jezdni powstaną odpowiednio zabezpieczone chodniki. Ich szerokość (1,6 m) zapewni komfort dla wszystkich korzystających z przejścia.

Z kolei zgodnie z informacją przekazaną przez spółkę PKP w drugiej połowie 2020 roku gotowy powinien być wiadukt na ul. Gostyńskiej, który również znacznie usprawni komunikację w mieście.

Zasadnicze prace zakończyły się na mierzącym 30 m przejściu pieszo-rowerowym pod torami przy ul. Wyzwolenia. Do otwarcia niezbędne jest jeszcze wybudowanie dojść. Zgodnie z informacją PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do ich wybudowania zobowiązało się miasto.

Zakończenie wszystkich prac związanych z remontem linii kolejowej E59 planowane jest pod koniec 2020 r. Jak zapewnia inwestor, czynione są starania, by prace przebiegały zgodnie z planem. Obecnie jeśli nie ma niespodziewanych zdarzeń, pociągi kursują zgodnie z rozkładem. Na niektórych odcinkach linii obowiązuje jeszcze ruch jednotorowy, w sytuacji przerwy na linii konieczne jest specjalne zarządzanie ruchem i dwukierunkowa jazda po jednym torze.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%