W sobotę zawodnicy rywalizują w kategorii open, w niedzielę odbędą się zawody młodzieżowe (fot. M. Waldowska)
Na osiedlu Piastowskim w Kościanie rozgrywany jest przez sobotę i niedzielę turniej koszykówki ulicznej. To już piąta edycja tej lubianej imprezy, która w tym roku odbywa się w upale. Mimo to zawodnicy dzielnie walczą, a kibice bacznie obserwują ich zmagania.
Chociaż jest bardzo gorąco, nie zraża to zawodników ani kibiców. Poza tym organizatorzy zadbali w miarę możliwości o to, by turniej mimo skwaru przebiegał jak najprzyjemniej. Rozstawiono w związku z tym parasole, jest stoisko z wodą Wodociągów Kościańskich, można się też schłodzić pod kurtyną wodną.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4997"}
W sobotę na boisku rywalizują drużyny w kategorii open. Po rozegranym meczu, ale też w oczekiwaniu na swoją kolej zawodnicy i kibice mogą posilić się kiełbasą z grilla, zupą i różnymi przekąskami, a także lodami. Dzieci pod namiotem biorą udział w warsztatach artystycznych polegających na malowaniu eko toreb z Michalewicz Art. Powstają oczywiście motywy związane z koszykówką. W przerwach odbywają się także konkursy dla publiczności i pokazy.
W sobotnim turnieju bierze udział 16 drużyn. Wśród nich są miłośnicy koszykówki nie tylko z naszych okolic, ale również z dalszych zakątków. Są nawet studenci uczący się w Polsce z Zimbabwe czy Ukrainy.
Przypomnijmy, że turniej Pick and Roll Streetball otrzymał nagrodę podczas niedawnej Gali Sportu w Kościanie w kategorii Wydarzenie Sportowe Roku (zobacz: Kościańska Gala Sportu. Nagrody i stypendia dla sportowców [ZDJĘCIA] ).
- Młodzieży przybywa, z roku na rok widzimy coraz więcej drużyn i większe zainteresowanie młodzieży, co nas bardzo cieszy. To też świetna integracja – mówi Dawid Smoczyk, jeden z organizatorów turnieju.
Dziś kategoria open, jutro rozgrywki młodzieżowe w kategorii junior. - Na niedzielę prócz turnieju przygotowaliśmy też masę atrakcji, między innymi piano party, konkursy, gry i zabawy, ale też wiele nagród – wylicza Sebastian Smoczyk zachęcając jednocześnie do zajrzenia na wydarzenie.
Odbywa się ono na boisku MDS zlokalizowanym pomiędzy boiskiem Szkoły Podstawowej nr 2 a Przedszkolem Samorządowym nr 1. Dodajmy, że w organizację turnieju zaangażowanych jest kilkanaście osób, a wydarzenie organizacyjnie wspierają Miasto Kościan i MOSiR Kościan.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koscianiak.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz